Aktualności

START Ligi Juniorów U-19

• autor: Paweł Wenus, 2014-08-29 17:11

Po reorganizacji rozgrywek w Mazowieckiej Lidze Juniorów nasz drużyna U-19 rozpoczęła nowy sezon wraz z siedmioma innymi drużynami w stworzonej Siedleckiej Lidze Juniorów U-19.Na inaugurację rozgrywek w dniu 28 sierpnia 2014 roku MKS MAŁKINIA U-19 udał się do faworyzowanej POGONI SIEDLCE.

Po gwizdku arbitra POGOŃ SIEDLCE rozpoczęła mecz świetnie – strzelając już w 1 minucie bramkę, lecz chwilę później MKS MAŁKINIA miał szansę na wyrównanie. W 3 minucie Michał Jarząbek odegrał futbolówkę Piotrowi Grabowskiemu a ten od razu strzelił na bramkę. Golkiper gospodarzy był na miejscu. W 5 minucie fatalny w skutkach błąd popełnił nasz golkiper Kacper Klamer, który wybijając piłkę z pola 16 metrów podał pod nogi napastnikowi POGONI, a ten lekkim strzałem przelobował naszego golkipera. Było 2-0 dla POGONI SIEDLCE. Po tej bramce nasi piłkarze jak by stanęli, zaczęli popełniać błąd za błędem czego efektem były dwie 100% okazje dla POGONI SIEDLCE. W 6 i 8 minucie po serii złych zagrań naszych piłkarzy napastnicy gospodarzy byli sam na sam z Kacprem Klamerem, który ładnymi paradami zrehabilitował się za swój błąd z 5 minuty. Po udanych interwencjach Kacpra Klamera nasi piłkarze zaczęli się budzić z letargu i konstruować udane kontrataki na bramkę POGONI. W 11 minucie Michał Jarząbek w polu 5 metrów położył golkipera gospodarzy i mając przed sobą pustą bramkę zamiast strzelać lub podać do Mateusz Rutkowskiego chciał sobie przełożyć futbolówkę na lepszą nogę golkiper POGONI zdążył się pozbierać i zamiast być 2-1 zostało 2-0 dla POGONI. W 16 minucie Michał Zawistowski strzałem z dystansu zaskoczył golkipera POGONI. Po jego interwencji piłka zmierzała do pustej bramki ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ja obrońca gospodarzy. W 24 minucie rzut wolny z odległości 20 metrów wykonywał Mateusz Rutkowski, który zdecydował się na strzał bezpośredni na bramkę. Jego strzał instynktownie broni golkiper wybijając przed siebie futbolówkę, którą dobija Michał Jarząbek. I znów na drodze futbolówki staje obrońca gospodarzy wybijając ją z linii bramkowej na rzut rożny. W 39 minucie poszła następna kontra MKS-u. Piotr Grabowski silnie strzelił na bramkę, ale golkiper nogami zdołał ten strzał w ostatniej chwili obronić. Do przerwy wynik meczu nie uległ zmianie i nadal było 2-0 dla POGONI SIEDLCE. Po zmianie stron już 46 minucie MKS MAŁKINIA miał następną 100% okazję na strzelenie gola kontaktowego. Piotr Grabowski będąc sam na sam z golkiperem POGONI strzela z bliskiej odległości już się wydawało, że wreszcie futbolówka zatrzepoce w siatce POGONI. Nic z tego golkiper gospodarzy wychodzi obronną ręką wybijając piłkę na rzut rożny. Ponowną 100% okazję w 56 minucie marnuje Piotr Grabowski jego strzał znowu broni golkiper POGONI (miał chłopak „farta”     w tym meczu). Na pierwszą kontrę POGONI SIEDLCE w drugiej połowie meczu musieliśmy czekać do 66 minuty. Po strzale jednego z napastników POGONI nasz golkiper broni wparowując futbolówkę pod nogi drugiego stojącego na wolnej pozycji napastnika POGONI a ten mając przed sobą pusta bramkę fatalnie kiksuje posyłając futbolówkę wzdłuż linii bramkowej. Nasi chłopcy za wszelką cenę dążyli do strzelenia gola kontaktowego bo zobaczyli, że „nie straszny diabeł jak go malują(sorry za określenie) więc sprężyli muskuły i ruszyli do ataku. W 73 minucie po kontrze MKS-u w pole bramkowe POGONI dośrodkował z prawej strony Łukasz Żurawski, który w 50 minucie zmienił Mateusza Kuziaka. Przed bramką POGONI zrobił się kocioł i 100% okazji nie wykorzystał Michał Jarząbek, który z 2 metrów fatalnie uderzył futbolówkę, ona  zrobiła kozioł i w ostatniej chwili obrońca ponownie występuje w roli golkipera wybijając z linii bramkowej na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Łukasza Żurawskiego na 16 metr na strzał decyduje się Mateusz Rutkowski, ale golkiper gospodarzy jest na posterunku. W 76 minucie Łukasz Żurawski strzelił z bliskiej odległości obok interweniującego golkipera ale zmierzającą futbolówkę do pustej bramki kolejny raz wybija obrońca gospodarzy. W doliczonym czasie gry MKS MAŁKINIA miał jeszcze jedną 100% okazję na zdobyć honorowego gola. Michał Zawistowski z prawej strony dośrodkowa futbolówkę na głowę Piotra Grabowskiego a ten strzałem głową posyła piłkę tuż przy słupku. Po tej akcji arbiter zakończył spotkanie i mecz zakończył się zwycięstwem 2-0 POGONI SIEDLCE.

Ten mecz powinien się skończyć innym wynikiem. Szkoda chłopaków, że na tyle 100% okazji, które sobie stworzyli nie wykorzystali choć jednej. Może, gdyby trener Arkadiusz Borowy miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy z podstawowego składu (pauza za kartki z MLJ, kontuzje i rezygnacja niektórych piłkarzy z gry), z którymi z powodzeniem walczył w MLJ spotkanie potoczyło by się po naszej myśli i to my byśmy się ciszyli ze zdobycia trzech punktów nad POGONIĄ SIEDLCE. Po mimo tego iż kadra zespołu różni się od poprzedniego sezonu możemy z optymizmem patrzyć w przyszłość Do końca pozostało 27 spotkań więc głowa do góry i dla nas zaświeci jeszcze słońce.

POGOŃ SIEDLCE   -   MKS MAŁKINIA 2-0 (2-0)

MKS MAŁKINIA: Kacper Klamer – Dominik Fidorczuk (75’ Hubert Rutkowski), Mateusz Rostkowski, Maciej Smolewski, Bartłomiej Wróblewski – Mateusz Kuziak (55’ Łukasz Żurawski), Maciej Zyśk, Mateusz Rutkowski, Michał Zawistowski – Michał Jarząbek, Piotr Grabowski.