Wyszukiwarka

Aktualności

JUNIOR REMISUJE Z OSTRÓWKIEM!

• autor: Paweł Wenus, 2014-10-28 11:09

W ostatnią niedzielę października 2014 roku w godzinach rannych juniorzy MKS MAŁKINIA udali się do pobliskiego Ostrówka na mecz XI kolejki z miejscowym LKS. Zgodnie z daną obietnicą na to spotkanie przybył w okrojonym dziewięcioosobowym składzie rodzicielski fan klub ubrany w klubowe szaliki, aby wesprzeć swych chłopców w walce o ligowe punkty. Dzięki za przybycie, chłopcy wiedzieli, że ich nie zawiedziecie.

Mecz rozpoczął się o godzinie 10.00 i był rozgrywany przy ładnej słonecznej pogodzie. Pierwsze minuty spotkania to ostrożna i zachowawcza gra z obu stron. Na pierwszą groźną akcję w 6 minucie decydują się piłkarze MKS. Piłkę z autu wprowadza Dawid Kochański podając  ją do Macieja Zyśka, który podciąga pod pole karne i niesygnalizowanym strzałem posyła futbolówkę tuż nad poprzeczką bramki rywali. Nie minęły 2 minuty nasi piłkarze znowu zagrozili bramce gospodarzy. Mateusz Rutkowski odegrał piłkę w pole karne Michałowi Zawistowskiemu, który oddał zbyt lekki techniczny strzał, który mógłby zagrozić golkiperowi gospodarzy. Walka toczy się o środek pola w niezłym tempie z optymalną przewagą naszej drużyny. Gospodarze dopiero w 21 minucie postraszyli przyjezdnych. Arbiter podyktował rzut wolny za faul naszego obrońcy na rywalu. Na strzał bezpośredni zdecydował się jeden z napastników gospodarzy, ale stojący dziś między słupkami naszej bramki Kacper Klamer nie dał się zaskoczyć. W 23 minucie na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się nasz lewy obrońca Piotr Grabowski, który otrzymał futbolówkę po wrzucie z autu od Bartłomieja Wróblewskiego. Piotr podciąga z nią parę metrów do przodu, mając wolne miejsce decyduje się na strzał. Wypalił jak z armaty, jednak golkiper gospodarzy był na miejscu. W 30 minucie tym razem prawy nasz obrońca Dominik Fidorczuk wykłada futbolówkę Michałowi Zawistowskiemu, który zamiast odegrać do wychodzącego na czystą pozycję Bartłomieja Wróblewskiego sam po raz kolejny uderza zbyt lekko, golkiper bez problemu wyłapuję ten strzał. Tu Michał zasłużył na słowa krytyki, postąpił źle nie podając piłki Bartkowi, który będąc w lepszej sytuacji mógł pokusić się o zdobycie gola a Michał pochwycił się na gola, mogło być 1-0 dla MKS MAŁKINIA. W 32 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Na strzał bezpośredni ponownie zdecydował się napastnik gospodarzy, ale jego strzał bez problemu wyłapał Kacper Klamer. W 35 minucie piłkarze MKS przeprowadzają akcję po trójkącie. Mateusz Rutkowski odgrywa do Michała Zawistowskiego, ten przedłuża podanie do Macieja Zyśka, który z kolei decyduje się na strzał. W ostatniej chwili jego strzał blokuje obrońca wybijając futbolówkę na rzut rożny.  Z rzutu rożnego dośrodkowuje Maciej Smolewski na głowę Mateusza Rutkowskiego. Strzał głową Rutka mija o centymetry słupek bramki rywali. Nim minęły dwie minuty piłkarze MKS MAŁKINIA ponownie ruszyli na bramkę rywali z groźną kontrą. Akcję rozpoczął Mateusz Rutkowski podając do Michała Zawistowskiego ten do Macieja Zyśka, który odgrywa z powrotem do Michała. Jego strzał z pola karnego mija poprzeczkę bramki rywali. W 42 minucie mogło być 1-0 dla gospodarzy. Piłkę z autu na naszej połowie wprowadzają gospodarze i idą z kontrą, gdy zbliżają się do naszego pola karnego na strzał decyduje się jeden z rywali, futbolówka ląduje na poprzeczce naszej bramki. Uff! Było groźnie. W pierwszej połowie kibice nie ujrzeli bramek, był remis 0-0. Po wznowieniu gry w drugiej połowie od 50 minuty nasi piłkarze stworzyli sobie kilka sytuacji na strzelenie pierwszego gola. Najdogodniejsza była właśnie w 50 minucie. Michał Jarząbek odegrał do wychodzącego Mateusza Rutkowskiego, który minął dwóch obrońców rywali i mając przed sobą tylko golkipera zawahał się na moment z oddaniem strzału, chwilę później jego strzał zablokował stoper gospodarzy. Od 56 minuty gra się lekko zaostrzyła, arbiter studząc rozpalone młode głowy nie wahał się sięgać do kieszonki po żółty kartonik obdzielając równo oba zespoły, w ty za „pyskówkę”. W 63 minucie rzut wolny wykonywali gospodarze , strzał rywala nasz golkiper wybija na rzut rożny. Jest dośrodkowanie i robi się „kocioł”, od utraty bramki ponownie ratuje nasz zespół poprzeczka. W 65 minucie z powodu urazu stopy boisko musi opuścić Maciej Smolewski, który z Mateuszem Rostkowskim tworzyli parę stoperów. Na jego miejsce trener Arkadiusz Borowy wprowadza Dominika Sadowskiego, jednocześnie dokonuje roszad na poszczególnych pozycjach. Robi się ciężko. Rywal coraz mocniej ciśnie na naszą bramkę ale defensywa dzielnie odpiera te ataki. Jeśli mają tylko okazję to też podłączają się do akcji ofensywnych. Do nie miłego incydentu doszło w 75 minucie spotkania. Po faulu rywala na naszym piłkarzu była potrzebna pomoc medyczna z trybuny zajmowanej przez kilku miejscowych kiboli posypały się nie przyjemne słowa pod adresem naszego piłkarza. Trener Arkadiusz Borowy zareagował natychmiast na te chamskie odzywki. Nic to nie dało, bo i w jego kierunku padły nieuprzejme słowa. Mało tego w obronie naszego piłkarza stanęła jedna z naszych fanek (reakcja mamy), którą niestety też spotkały brzydkie słowa. To bardzo źle świadczy o tym miejscowym kibicu, o braku jego kultury i wychowania, żeby w obecności młodzieży obrażać kobietę a zarazem mamę piłkarza. Ciekawie czy tak samo odnosi się do swojej małżonki? Mało tego, to jeszcze z pięściami ruszył w stronę naszego sektora. Powiem wprost to było chamskie zachowanie tego kibola. Wstyd i żenada. Ponadto trzeba powiedzieć prawdę a za prawdę nikt nie powinien się gniewać. Na chamskie zachowanie niektórych kiboli gospodarzy(część miała chyba „chorobę filipińską”) narzekali nie tylko nasi piłkarze, ale też ORŁA ŁOSICE i PŁOMIENIA DĘBE WIELKIE. Zamknijmy ten temat i wrócimy do meczu. W 79 minucie Dawid Kochański wykłada futbolówkę Dominikowi Sadowskiemu, który z pola karnego strzela nad porzeczką bramki rywali. W 83 minucie za niesportowe zachowanie arbiter odsyła na trybuny trenera LKS OSTRÓWEK. W 89 minucie okazję na zdobycie zwycięskiego gola zmarnowała nasza drużyna. Akcję rozpoczął Michał Jarząbek odegrał na prawą stronę do Dawida Kochańskiego, który odegrał przed pole karne Michałowi Zawistowskiemu. Michał wyłożył futbolówkę na prawą nogę Bartłomiejowi Wróblewskiemu, który mógł przesądzić o losach tego spotkania. Gdyby podciągnął jeszcze bliżej bramki Ostrówka i precyzyjniej strzelił mielibyśmy pełną pulę w garści. Jego strzał golkiper gospodarzy paruje na rzut rożny. Po rozegraniu rzutu rożnego arbiter kończy to spotkanie, w którym był remis 0-0. Mecz mógł się podobać(poza tym przykrym incydentem w 75 minucie), bo obie drużyny wypracowały sobie po kilka okazji na strzelenie zwycięskiej bramki. Nas cieszy fakt, że nadal kontynuujemy passę bez porażki.

LKS OSTRÓWEK - MKS MAŁKINIA 0-0

MKS MAŁKINIA: KACPER KLAMER – DOMINIK FIDORCZUK, MATEUSZ ROSTKOWSKI, MACIEJ SMOLEWSKI(ŻK) (65’ DOMINIK SADOWSKI), PIOTR GRABOWSKI – DAWID KOCHAŃSKI(ŻK), MATEUSZ RUTKOWSKI, MICHAŁ JARZĄBEK, BARTŁOMIEJ WRÓBLEWSKI – MACIEJ ZYŚK, MICHAŁ ZAWISTOWSKI(ŻK)