STATYSTYKI III KOLEJKI!

• autor: PAWEŁ WENUS, 2015-09-10 10:37

Minęły dwa tygodnie od inauguracji rozgrywek nowego sezonu o Mistrzostwo Siedleckiej Klasy A, a piłkarze nie zwalniają tempa. Mają za sobą III kolejkę spotkań, która ponownie rozwiązała worek z golami. Padło ich 39. Na listę strzelców wpisało się 29 piłkarzy. Dwóch z nich: Cezary Polkowski z Jastrzębia Żeliszew i Rafał Wyszomirski z Wichra Sadowne mogą na swe konto zapisać po hat tricku, ponadto sześciu piłkarzy zaliczyło po dwa trafienia. Do tej pory na rozegranych 21 spotkań piłkarze pokonali bramkarzy 114 razy. Skuteczność strzelecka jest imponująca, średnia wynosi 5,4 strzelonych goli na mecz. W ostatniej kolejce najwięcej goli kibice zobaczyli w Ostrówku (grała Liwia Łochów), Korczewie i Małkini. Tylko w tych trzech spotkaniach padło 25 goli.

Do ciekawych pojedynków doszło właśnie w wymienionych wcześniej miejscowościach. Chociaż na pozostałych czterech stadionach też działy się ciekawe rzeczy. W Ostrówku swój mecz rozgrywała Liwia Łochów podejmując v-ce lidera rozgrywek piłkarzy Jastrzębia Żeliszew. Po pierwszej połowie piłkarze Liwii Łochów na przerwę schodzili prowadząc 2:0. Niestety nie potrafili po zmianie stron utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. W efekcie po 90 minutach i doliczonym czasie gry goście z Żeliszewa wywieźli trzy punkty kończąc spotkanie wynikiem 4:5. Hat trickiem popisał się piłkarz Jastrzębia Cezary Polkowski, którego trzeci gol zdobyty w doliczonym czasie przesądził o wyniku spotkania. W drugim ciekawym spotkaniu spotkali się outsiderzy rozgrywek. Zespół beniaminka Tęczy Korczew podejmował u siebie piłkarzy Wichra Sadowne. W tym spotkaniu pachniało sporą niespodzianką. Do przerwy gospodarze ogrywali zespół z Sadownego 4:1. Po zmianie stron nikt z miejscowych kibiców nie spodziewał się trzęsienia ziemi, które ich spotkało w drugiej połowie. Gospodarze byli już w ogródku i witali się z gąską a tu niespodzianka. Piłkarze Wichra wzięli się ostro do roboty aplikując gospodarzom 4 gole samemu nie tracąc żadnego. Mecz kończy się wynikiem 4:5 dla zespołu Wicher Sadowne. Hat trickiem, w tym spotkaniu popisał się Rafał Wyszomirski piłkarz Wichra Sadowne. Natomiast w Małkini, gdzie miejscowy MKS podejmował Jutrzenkę Cegłów było także sporo emocji i goli. Patrząc na statystyki obu zespołów to MKS Małkinia ma niekorzystny bilans spotkań z Jutrzenką – 5:1. Wykorzystując atut własnego boiska tym spotkaniem chciał za wszelką cenę poprawić sobie statystyki. Sztuka ta im się udała. Odprawili piłkarzy Jutrzenki z bagażem 7 goli do domu i choć troszkę wyrównali zaległe rachunki. Lider rozgrywek zespół Zorzy Sterdyń grając u siebie z beniaminkiem z Oleśnicy zgubił punkty i stracił fotel lidera na korzyść piłkarzy Jastrzębia Żeliszew. Kolektyw Oleśnica zremisował to spotkanie. Na boisku był wynik 2:2. Tak jak już wcześniej mówiliśmy kibice na pozostałych boiskach nie mogli narzekać na moc wrażeń, jakie im dostarczyli ich pupile. Może brakowało im tylko jednego – padło mało goli (10 w trzech spotkaniach). Gospodarze okazali się gościnni w III kolejce pozwalając gościom trzykrotnie zejść z murawy w glorii zwycięzców, sami wygrali tylko dwa spotkania. Dwa mecze zakończyły się podziałem punktów. Outsiderem rozgrywek pozostają nadal piłkarze Tęczy Korczew, którzy jeszcze nie odnieśli zwycięstwa. Dla nich jeszcze zaświeci słońce i poczują smak zwycięstwa. Konrad Śliwka z Jastrzębia Żeliszew i Damian Kotowski z Zorzy Sterdyń przewodzą stawce w walce o tron króla najskuteczniejszych strzelców. O jedno trafienie wyprzedzają trzech piłkarzy: Karola Kruszewskiego (ULKS Gołąbek), Cezarego Polkowskiego (Jastrząb Żeliszew) i Rafała Wyszomirskiego (Wicher Sadowne). Czołówka najskuteczniejszych strzelców po III kolejkach spotkań przedstawia się następująco:

5 goli: Damian Kotowski (Zorza Sterdyń) i Konrad Śliwka (Jastrząb Żeliszew);

4 gole: Karol Kruszewski (ULKS Gołąbek), Cezary Polkowski (Jastrząb Żeliszew) i Rafał Wyszomirski        (Wicher Sadowne),

3 gole:  Marek Adamczyk (Grodzisk Krzymosze), Kuba Borkowski (Liwia Łochów), Mariusz Kopacz (LKS Ostrówek), Tobiasz Mróz (Kosovia Kosów Lacki), Paweł Oniśk (LKS Ostrówek), Rafał Polkowski (Jastrząb Żeliszew).

WYNIKI III KOLEJKI:

GRODZISK KRZYMOSZE                            -                           KOSOVIA KOSÓW LACKI 1:2 (0:1)

Michał Wysokiński                                                                  Tobiasz Mróz x 2

CZERWONA KARTKA: 75’ GRODZISK KRZYMOSZE (dwie żółte)

LIWIA ŁOCHÓW                                        -                            JASTRZĄB ŻELISZEW 4:5 (2:0)

Tomasz Gołębiowski                                                             Cezary Polkowski x 3

Kuba Borkowski                                                                     Konrad Śliwka

Konrad Kowalczyk x 2                                                           Patryk Roman

MKS MAŁKINIA                                        -                             JUTRZENKA CEGŁÓW 7:0 (3:0)

Damian Dębkowski

Arkadiusz Borowy

Cezary Giżiński x 2