Wyszukiwarka

Aktualności

DRUGIE ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW U-13!!! (FOTO)

• autor: Paweł Wenus, 2015-09-11 12:13

W ten piłkarski czwartek 10 września 2015 roku przeżywaliśmy historyczny dzień w dziejach Małkińskiego Klubu Sportowego. W siedemdziesięciosiedmio letniej bogatej w wzloty i upadki tradycji klubu po raz pierwszy przed własną publicznością w liczbie 57 osób zadebiutowali młodzi adepci piłki nożnej – Młodzicy U-13. Tak są nazywani w żargonie piłkarskim. MKS MAŁKINIA U-13 podejmował u siebie w III kolejce swych rówieśników z pobliskiego Kosowa Lackiego, piłkarzy KOSOVII KOSÓW LACKI. W gwoli ścisłości parę słów technicznych. Młodzicy grają na boisku o wymiarach 67 x 52 m, bramki są mniejsze. Mecz trwa 2 x 30 minut. Na murawie przebywa 8 piłkarzy + bramkarz. Zmiany w czasie gry są lotne, jak w hokeju. Chłopcy reprezentują roczniki 2003 – 2005. To tyle słów wprowadzenia.

Punktualnie o godzinie 17.00 przy pięknej słonecznej pogodzie arbiter tych zawodów Mirosław Świniarski rozpoczął to spotkanie. Od pierwszych minut nasz zespół zdobywa przewagę nad swymi rywalami z KOSOVII. Przewagę potwierdza po ładnej zespołowej akcji szybko zdobytym golem. Z upływem czasu goście z Kosowa otrząsają się z marazmu i próbują zagrozić naszej bramce wyprowadzając groźne kontrataki. Nic z tego. Nie potrafią pokonać naszego bramkarza. Za to my zdobywamy drugiego gola. W trakcie trwania pierwszej połowy trener Zbigniew Suchodolski dokonuje kilku lotnych zmian wymieniając wyjściową ósemkę. Po zmianach, które dokonał trener końcówka pierwszej części należy do piłkarzy KOSOVII KOSÓW LACKI. Rywale zamknęli naszych piłkarzy na naszej połowie i groźnie atakowali. Wynikiem 2:0 Mirosław Świniarski kończy pierwszą część spotkania. Po przerwie i zmianie stron goście coraz śmielej zagrażają naszej bramce chcąc zdobyć gola kontaktowego. Trener Zbigniew Suchodolski reaguje natychmiast wprowadzając przez lotne zmiany na murawę pierwszą wyjściową ósemkę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Padają następne dwa gole. Jest 4:0. W samej końcówce spotkania o dużym pechu może powiedzieć obrońca gości, który w zamieszaniu podbramkowym pakuje piłkę do swojej bramki. 5:0. Jak się okazało był to ostatni gol w tym spotkaniu i ostatnia akcja meczu. Arbiter Mirosław Świniarski odgwizduje koniec spotkania wskazując na środek boiska. Mecz mógł się podobać. Była walka. Były emocje. Były i gole, które najlepiej lubią oglądać kibice. Nasi najmłodsi piłkarze po tym spotkaniu mogą sobie dopisać kolejne 3 punkty. Teraz czeka ich daleki wyjazd (111 km) do Zbuczyna na spotkanie z miejscową WEKTRĄ

MKS MAŁKINIA vs KOSOVIA KOSÓW LACKI 5:0 (2:0)