Wyszukiwarka

Aktualności

UDANY REWANŻ NA KOSOVII!!! FOTO

• autor: Paweł Wenus, 2015-10-06 20:10

Mamy piłkarski weekend. Jest niedziela 4 października. Pogoda idealna, aby rozegrać VII kolejkę spotkań o Mistrzostwo Siedleckiej Klasy A. W VII kolejce MKS MAŁKINIA podejmował przed własną publicznością, która dość licznie zasiadła na trybunach (277 osób) sąsiadów z pobliskiego Kosowa Lackiego. Jest to trzecie spotkanie o ligowe punkty pomiędzy obydwoma zespołami. Dwukrotnie lepszym zespołem o to jedną bramkę (2:1; 0:1) był zespół KOSOVII KOSÓW LACKI. Obsadę sędziowską zapewnił OZPN SIEDLCE w osobach, jako arbiter główny dzisiejsze zawody będzie prowadził Pan Maciej Tomaszewski. Na liniach bocznych będą go wspierać Panowie: Andrzej Bibik i Tomasz Stasio. Z ramienia związku na to spotkanie funkcję delegata będzie pełnił Pan Adam Kleszcz. Mamy na zegarze 15.55. Arbitrzy wyprowadzają oba zespoły na murawę boiska. Na twarzach piłkarzy widać skupienie oraz zaciętość i przebijała się determinacja. Ostatnie sprawdzanie przez arbitrów siatek w bramkach, gotowość bramkarzy i można zaczynać. Punktualnie o 16.00 mamy pierwszy gwizdek Macieja Tomaszewskiego, który nakazał rozpocząć te zawody. MKS MAŁKINIA od środka rozpoczyna pierwszą część spotkania. Pierwsze minuty dość nerwowe w wykonaniu obu zespołów, które wiedzą, o jaką stawkę toczy się dzisiejsza gra. Nie mogą złapać odpowiedniego rytmu. Raz jeden zespół wyprowadza akcję i traci piłkę, za chwilę drugi robi to samo. Trwa wzajemne badanie się i szukanie słabych punktów w szykach rywali. Wreszcie w 7 minucie po akcji prawą stroną przed szansą na zdobycie szóstego gola w sezonie a pierwszego w tym spotkaniu stanął Arkadiusz „Borówka” Borowy. Akcję zapoczątkował od środka duet pomocników Adam „Groszek” Najgrodzki i Daniel „Danek” Góral, który odebrał piłkę rywalowi i z klepki dograł do Groszka. Groszek na prawą stronę wrzuca piłkę do Borówki, który przedziera się w pole karne rywala i z ostrego kąta płasko po ziemi strzela zaskakując bramkarza gości. Bramkarz KOSOVII niepewnie interweniuje. Po strzale Borówki piłkę wypuszcza z rąk. Damian „Poldek” Dębkowski nie zdążył już z dobitką, gdyż jego zamiary pokrzyżował obrońca gości wybijając piłkę z 5 metra. Był to sygnał dla obu zespołów, że mecz będzie ciekawy i ekscytujący. Spotkanie powoli zaczyna się rozkręcać i nabierać rumieńców. Zespoły zaczęły łapać właściwy rytm. Ataki z obu stron suną na bramkę rywali. Piłkarze coraz ciekawsze konstruują akcje. W 26 minucie pada pierwszy gol w tym spotkaniu. Jego autorem jest Cezary „Di Maryja” Maliszewski. Asystę przy golu Di Maryi zalicza Poldek. Akcja wyszła z naszej połowy piłkę napastnikowi odebrał Maciej „Strażak” Skłodowski, który odegrał ją do wolnego Poldka, a Poldek bez namysłu długim krosowym podaniem uruchamia Di Maryję. Di Maryja wpada w pole karne i lekkim technicznym strzałem obok bramkarza umieszcza piłkę w siatce KOSOVII. 1:0 dla MKS MAŁKINIA. Kibice na trybunach wiwatują z radości. Goście po utracie gola podrażnieni. Ruszają szybko do odrabiania straty. Na ich drodze stoi dobrze okopana linia defensywna, gdzie pierwsze skrzypce grają Maciej Skłodowski i Mariusz „Maniek” Sokołowski. Boczne flanki obstawiają Kamil „Dżokej” Równy i Cezary „Gizial” Giziński. Za pierwszą linią obrony mamy jeszcze w odwodzie Dominika „Andrzeja” Sekułę, który stoi między słupkami naszej bramki. Andrzej przejawia dziś chęć do wielkich czynów, chce zmazać te dwa puszczone gole w Kosowie. Gra staje się miejscami twarda, żadna z ekip nie odstawia nogi. Arbiter Maciej Tomaszewski coraz częściej musi używać gwizdka i studzić rozpalone głowy piłkarzy. Są też i pierwsze żółte kartoniki, które mają zapobiec dalszym nieprzepisowym zagraniom. Mecz coraz bardziej emocjonujący. Kibice widząc, co się dzieje na murawie oklaskują akcje piłkarzy i głośnym śpiewem starają się dopingować swój zespół. Po upływie 45 minut arbiter Maciej Tomaszewski kończy pierwszą część spotkania. Jest nadal 1:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron goście wznawiają grę i od razu ruszają do ataku na naszą bramkę. My umiejętnie się bronimy i dajemy się lekko wyszumieć przyjezdnym, sami czekamy na odpowiedni mement, aby iść z kontrą. Taki moment był w 51 minucie, ale strzał Bartłomieja „Wróbelka” Wróblewskiego nie mógł zaskoczyć bramkarza gości. Zespoły jak bokserzy w ringu wymieniają cios za cios. Raz pod jedną bramką się gotuje to za chwilę pod drugą. Gra twarda. Sypią się kolejne żółte kartki z obu stron. W 63 minucie Arbiter Maciej Tomaszewski przyznaje gospodarzom rzut wolny za faul na Danielu Góralu. Odległość od bramki spora ok.28 metrów. Bramkarz KOSOVII ustawia mur. Stały fragment gry rozgrywają Borówka, Groszek i Di Maryja. Po gwizdku arbitra Groszek końcem buta trąca piłkę a Di Maryja swoją lewą nóżką posyła piłkę nad murem w samo okienko bramki. GOOOL. Radość na trybunach, smutek u gości. Jest to drugi gol Cezarego Maliszewskiego w tym spotkaniu a czwarty w sezonie. Gol strzelony przez Di Maryję daję nam przewagę dwóch bramek. Goście biorą się ostro do roboty, chcąc za wszelką cenę strzelić gola kontaktowego. Groźnie robi się pod naszą bramką. Andrzej coraz częściej musi interweniować między słupkami czy na przed polu bramki. W 75 minucie okazję miał do oddania strzału Przemysław „Pemek” Maliszewski, który w 71 minucie zastąpił Damiana Dębkowskiego. Strzał Pemka poszedł obok słupka bramki. Rywale cisną, jak mogą. Nic z tego. My nie odpuszczamy. W 85 minucie przed polem karnym gości faulowany jest Arkadiusz „Dexter” Imiński, który na murawie pojawił się w 81 minucie zmieniając zmęczonego Cezarego Maliszewskiego. Stały fragment gry postanowił rozegrać Gizial. Piłka ustawiona w odległości 22 metrów od bramki Czarek próbuje strzelić z dystansu, ale nie daje bramkarzowi KOSOVII powodów do nie pokoju, gdyż piłka szybuje 20 centymetrów nad poprzeczką bramki. Gramy dalej. Po obu zespołach widać już trudy tego spotkania. Piłkarze jadą na oparach. Jeszcze w 90 minucie za Borówkę na murawę wchodzi Rafał „Siwy” Siwek. Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Nic już wielkiego się nie wydarzyło. To wszystko na dzisiaj. Mecz po doliczonym czasie gry zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Ten mecz oglądało się dobrze. Wspaniałe bramki, mnóstwo akcji po obu stronach. Nie ma, czego żałować. To było wyrównane spotkanie, ale lepszym zespołem o te dwa gole był MKS MAŁKINIA. Trzeba przyznać, że rewanż udał się naszym chłopakom. Została jeszcze jedna rata do spłacenia. Jeszcze raz dziękujemy obu zespołom za dobre widowisko i sportową walkę. Arbitrzy też starali się wywiązać ze swych obowiązków dobrze, a że było troszkę żółto na murawie, to nic widocznie piłkarze na to zasłużyli i po meczu nie będą pamiętać. Mamy kolejne 3 punkty i MKS MAŁKINIA staje się ponownie twierdzą, którą ciężko było zdobyć za dobrych starych czasów. Życzymy chłopakom, aby utrzymali to miano nadal a będzie happy.

MKS MAŁKINIA – KOSOVIA KOSÓW LACKI 2:0 (1:0)

BRAMKI: CEZARY MALISZEWSKI 26’ i 63’

MKS MAŁKINIA: DOMINIK SEKUŁA – KAMIL RÓWNY(żk), MACIEJ SKŁODOWSKI(żk), MARIUSZ SOKOŁOWSKI (żk), CEZARY GIZIŃSKI – BARTŁOMIEJ WRÓBLEWSKI (żk), ADAM NAJGRODZKI (asysta), DANIEL GÓRAL, ARKADIUSZ BOROWY (żk) (90’ RAFAŁ SIWEK), CEZARY MALISZEWSKI (2 gole)(81’ ARKADIUSZ IMIŃSKI) – DAMIAN DĘBKOWSKI (asysta)(71’ PRZEMYSŁAW MALISZEWSKI)