Wyszukiwarka

Aktualności

STATYSTYKI XIII KOLEJKI!!!

• autor: Paweł Wenus, 2015-11-23 11:05

W szarobury weekend listopada przy anomaliach pogodowych zespoły Siedleckiej Klasy A rozegrały ostatnią kolejkę rundy jesiennej sezonu 2015-2016. Kolejka ta przyniosła wiele niespodziewanych wyników. Zwycięstwa odnosiły przeważnie zespoły z dołu tabeli, które po dotkliwych porażkach chciały zatrzeć złe wrażenie i udowodnić swą wartość. Poza trzecim w tabeli MKS MAŁKINIA, który odniósł zwycięstwo na wyjeździe z KOLEKTYWEM OLEŚNICA 2:3 przegrywając do przerwy 2:1. Od 18 minuty goście prowadzili po golu Cezarego Maliszewskiego 1:0. Ich radość nie trwała długo, bo w 20 minucie do remisu 1:1 doprowadził Kamil Stanisławski. Ten sam zawodnik w 41 minucie strzelając swego drugiego gola w tym meczu a jedenastego w sezonie wyprowadził zespół gospodarzy na prowadzenie 2:1. Po zmianie stron MKS MAŁKINIA potrzebował 8 minut, żeby doprowadzić do remisu 2:2. W 53 minucie gola dającego remis zdobył Damian Dębkowski, a w 56 minucie Adam Najgrodzki przypieczętował zwycięstwo MKS MAŁKINIA, który został „ MISTRZEM JESIENI ”.

KOLEKTYW OLEŚNICA vs MKS MAŁKINIA 2:3 (2:1)

Kamil Stanisławski 20’,41’   -   Cezary Maliszewski 18’, Damian Dębkowski 53’, Adam Najgrodzki 56’

Czwarty w tabeli LKS OSTRÓWEK udał się na swe ostatnie spotkanie tej jesieni do Korczewa, aby zmierzyć się w walce o ligowe punkty z miejscową TĘCZĄ. Po bezbramkowej pierwszej połowie kibice musieli dość długo czekać na pierwszego gola w tym spotkaniu. W końcu nadeszła przełomowa 66 minuta, kiedy to Paweł Oniśk wyprowadził LKS OSTRÓWEK na prowadzenie. Gol strzelony przez Pawła Oniśk był jego jedenastym trafieniem w edycji tych rozgrywek. Gdy goście myśleli już o zgarnięciu pełnej trzy punktowej puli zwycięstwa w 90 minucie gola dla gospodarzy strzelił Paweł Kalinowski doprowadzając do remisu 1:1 i podziału punktów w tym spotkaniu. Po tym meczu LKS OSTRÓWEK awansował na drugie miejsce w tabeli.

TĘCZA KORCZEW vs LKS OSTRÓWEK 1:1 (0:0)

Paweł Kalinowski 90’   -   Paweł Oniśk 66’

Inaugurujące XIII kolejkę sobotnie spotkanie było spotkaniem derbowym powiatu sokołowskiego. W meczu derbowym o prymat zwycięstwa na szczeblu tych rozgrywek spotkały się zespoły: aktualny lider rozgrywek po XII kolejkach ZORZA STERDYŃ z ósmym zespołem w tabeli KOSOVIĄ KOSÓW LACKI. Derby jak to derby rządzą się własnym prawami dostarczając kibicom dużo wrażeń i emocji. I tak było tym razem. Spotkanie było twarde i emocjonujące. Od 33 minuty goście po golu Adama Karędysa obieli prowadzenie, które utrzymali do 60 minuty. W 60 minucie gola dla gospodarzy dającego remis 1:1 z rzutu karnego strzelił Robert Maksymiak. Gra momentami była ostra nie brakowało fauli i arbiter coraz częściej sięgał do kieszonki po żółte kartoniki, aby ostudzić rozpalone głowy piłkarzy. W 73 minucie drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną otrzymał najlepszy snajper ZORZY STERDYŃ Damian Kotowski. Przyjezdni wykorzystali grę w przewadze i w 83 minucie strzelając drugiego gola ZORZY Adam Karędys przypieczętował zwycięstwo KOSOVII KOSÓW LACKI pozbawiając gospodarzy tytułu „ MISTRZA JESIENI ”. Mecz derbowy w wykonaniu obu zespołów był zacięty, o czym świadczy ilość kartek pokazanych przez arbitra w tym spotkaniu. Gospodarze otrzymali 5 żółtych i 2 czerwone (Robert Maksymiak został ukarany czerwona kartką po zakończonym spotkaniu), przyjezdni otrzymali tylko 2 żółte kartki.

ZORZA STERDYŃ vs KOSOWIA KOSÓW LACKI 1:2 (0:1)

Robert Maksymiak 60’ k   -  Adam Karędys 33’, 83’

Do dużej niespodzianki doszło w Sadownym przedostatni w tabeli WICHER podejmował ULKS GOŁĄBEK, który plasował się na dziewiątej pozycji. Goście dość szybko obieli prowadzenie w tym spotkaniu. W 6 minucie po raz 14 w tej rundzie rozgrywek do siatki trafił Karol Kruszewski otwierając wynik tego spotkania. Nim upłynęło dalszych 18 minut mieliśmy już 2:0 dla przyjezdnych. W 24 minucie gola dającego dwubramkowe prowadzenie strzelił Paweł Borkowski. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. Po zmianie stron WICHER SADOWNE ostro wziął się do roboty i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51 minucie gola kontaktowego z rzutu karnego dla gospodarzy strzelił ich najlepszy egzekutor Daniel Gierej. Do remisu 2:2 doprowadza w 56 minucie Konrad Wojciechowski. Od 60 minuty gospodarze grają już w osłabieniu. Po bezpośrednio otrzymanej czerwonej kartce boisko musiał opuścić kapitan WICHRA Michał Jaszczyński . Tej przewagi nie wykorzystali piłkarze Gołąbka. W doliczonym czasie gry (90+2’) za drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną boisko opuszcza drugi piłkarz gospodarzy Maciej Ojdana, ale to już nie miało wpływu na wynik tego spotkania, które kończy się podziałem punktów.

WICHER SADOWNE vs ULKS GOŁĄBEK 2:2 (0:2)

Daniel Gierej 51’k, Konrad Wojciechowski 56’   -   Karol Kruszewski 6’, Paweł Borkowski 24’

Mecz w Stoczku Węgrowskim to kolejny mecz drużyn ze środkowej części tabeli. Miejscowi BŁĘKITNI (7) podejmowali zespół LIWII ŁOCHÓW (11). Oba zespoły dostały ostatnio lekkiej zadyszki i przeżywają malutki kryzys. Do przerwy wynik był remisowy 1:1. Po golach dla gospodarzy Łukasza Siwińskiego, dla gości zdobył Krystian Bobowski. Po zmianie stron wynik tego spotkania na 1:2 w 75 minucie ustalił Grzegorz Maliszewski.

BŁĘKITNI STOCZEK WĘG. vs LIWIA ŁOCHÓW 1:2 (1:1)

Łukasz Siwiński   –   Krystian Bobowski 39’, Grzegorz Maliszewski 75’

Dużą niespodziankę sprawili piłkarze GRODZISKA KRZYMOSZE wygrywając na boisku wicelidera z WEKTRĄ ZBUCZYN 1:2. Początek rywalizacji nie zwiastował katastrofy gospodarzy. Spotkanie było wyrównane, aż do 42 minuty, kiedy zaspali obrońcy WEKTRY a Michał Wysokiński strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu. Po zmianie stron to goście mieli więcej do powiedzenia, co udowodnili dopiero w 82 minucie strzelając drugiego gola, którego autorem był ponownie Michał Wysokiński. Zdobywając dwa gole w tym spotkaniu Michał Wysokiński ma już na swym koncie 9 oczek. Gospodarzy stać było dziś na strzelenie jednego honorowego gola, którego w doliczonym czasie gry (90+5’) strzelił Przemysław Jasiński. Porażka poniesiona przed własną publicznością zepchnęła zespół gospodarzy z fotela wicelidera na czwartą pozycję w tabeli.

WEKTRA ZBUCZYN vs GRODZISK KRZYMOSZE 1:2 (0:1)

Przemysław Jasiński 90+5’   -   Michał Wysokiński 42’, 82’

Po dotkliwych porażkach zespół JURZENKI CEGŁÓW chciał na koniec rundy jesiennej przed własną publicznością zatrzeć złe wrażenie i udowodnić, że potrafi grać w piłkę. Piłkarze JUTRZENKI podejmowali u siebie zespół JASTRZĘBIA ŻELISZEW i jako pierwsi w 9 minucie po strzale Michała Wadasa otworzyli wynik tego spotkania, który utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron goście wyprowadzili od razu cios, który w 46 minucie Rafał Polkowski zamienił na gola doprowadzając do remisu 1:1. Gospodarze nie załamali się utratą gola atakowali bramkę przyjezdnych, w końcu nadeszła 68 minuta, kiedy to piłkarze JUTRZENKI strzelili drugiego gola. Autorem tego gola był ponownie Michał Wadas. Nim upłynęły dalsze cztery minuty a było już 3:1 dla gospodarzy. W 72 minucie gola z rzutu karnego strzelił Michał Rutkowski. Gospodarze długo się nie nacieszyli z dwubramkowego prowadzenia w 74 minucie gola kontaktowego strzelił Cezary Polkowski, który jak się później okazało ostatecznie ustalił wynik na 3:2 dla JUTRZENKI. Pomimo odniesionego zwycięstwa JUTRZENKA CEGŁÓW po 13 kolejce wciąż  jest czerwoną latarnią Siedleckiej Klasy A. Zespół z Cegłowa ma na swym koncie pięć punktów.

JUTRZENKA CEGŁÓW vs JASTRZĄB ŻELISZEW 3:2 (1:0)

Michał Wadas 9”,68’, Michał Rutkowski 72’k – Rafał Polkowski 46’, Cezary Polkowski 74’

Ostatnia 13 kolejka rundy jesiennej przyniosła 25 goli, których autorami zostało 21 piłkarzy, w tym 4 może pochwalić się podwójnym trafieniem. Tym razem górą byli goście, którzy wygrali 4 spotkania, gospodarzom nie pomógł atut własnego boiska wygrali tylko 1 spotkanie a dwa zakończył się podziałem punktów. Teraz nastąpi zimowa przerwa w rozgrywkach, która będzie trwała do 19-20 marca lub 25-26 marca 2016 roku. To będzie zależało od ustaleń OZPN Siedlce. Wracamy do statystyk 13 kolejki. Samodzielnym liderem najskuteczniejszych strzelców został piłkarz ULKS GOŁĄBEK Karol Kruszewski, który uzbierał 14 oczek. Fotel wice snajpera obronił z 13 trafieniami piłkarz JASTRZĘBIA ŻELISZEW Rafał Polkowski. Tuż za nim na trzecim miejscu podium z 11 oczkami znaleźli się: Marek Adamczyk – GRODZISK KRZYMOSZE, Paweł Oniśk – LKS OSTRÓWEK, Kamil Stanisławski – KOLEKTYW OLEŚNICA. Tak przedstawia się podium najskuteczniejszych strzelców po rundzie jesiennej. O to aktualna klasyfikacja strzelców Siedleckiej Klasy A po 13 kolejkach rozgrywek o miano „ KRÓLA STRZELCÓW „: