Wyszukiwarka

Aktualności

MKS MAŁKINIA GRAŁ SPARINGOWO!

• autor: Paweł Wenus, 2016-02-01 09:46

W niedzielę 31 stycznia 2016 roku o godzinie 12.00 pierwszy zespół MKS MAŁKINIA od zwycięstwa 5:2 nad KS RZEKUNIANKA RZEKUŃ (Ciechanowsko-Ostrołęcka Klasa A) rozpoczął przygotowania do wiosennej rundy rewanżowej. Jest to pierwszy mecz kontrolny naszego zespołu podczas zimowego okresu przygotowawczego. Spotkanie to odbyło się na sztucznej murawie w Łomży. Trener Arkadiusz Borowy miał do swej dyspozycji 16 piłkarzy. W naszym zespole zadebiutował pozyskany niedawno od WICHRA SADOWNE Rafał Wyszomirski, a także piłkarz drużyny Juniora U-19 Dawid Kochański. Obaj wymienieni piłkarze rozegrali fajne zawody. Od pierwszego gwizdka arbitra Kacpra Kochańskiego prowadzącego to spotkanie uwidoczniła się przewaga naszego zespołu, który sprawiał lepsze wrażenie.

Dłużej utrzymywał się przy piłce grając krótkie i dokładne podania. Co w efekcie dało nam już w 15 minucie prowadzenie w tym spotkaniu. Po ładnej i składnej akcji naszego zespołu piłkę w polu karnym otrzymał Rafał Wyszomirski, który będąc sam na sam z bramkarzem RZEKUNIANKI zwodem kładzie go na ziemi i  strzela do pustej bramki otwierając listę strzelców. Choć to tylko mecz kontrolny to Rafał już zalicza pierwsze trafienie w barwach naszego zespołu (Rafale prosimy o więcej). Na 2:0 podwyższył kapitan naszego zespołu Adam Najgrodzki. Mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji (Arkadiusz Imiński, Arkadiusz Borowy) na podwyższenie wyniku, ale zabrakło troszkę szczęścia i zimnej krwi przy wykończeniu akcji. Piłkarze RZEKUNIANKI też mieli swoje pięć minut, ale między słupkami dobrze spisywał się Dominik Sekuła, który w 40 minucie popisał się kapitalną paradą ratując nasz zespół od utraty gola. Wynikiem 2:0 kończy się pierwsza połowa spotkania. Po zmianie stron i wprowadzeniu świeżych piłkarzy na murawę (zmiany hokejowe) piłkarze RZEKUNIANKI strzelają gola kontaktowego. Gol pada po prostopadłym podaniu, którego nasi obrońcy nie byli wstanie przeciąć. Zawodnik z Rzekunia wyszedł sam na sam z bramkarzem MKS-u i wykorzystał  sytuacje. Tak, więc wynik jest 2:1. Piłkarze z Rzekunia długo nie cieszyli się ze zdobycia gola kontaktowego, bo na 3:1 podwyższył  strzałem głową Radosław Tarnowski, który pod dłuższej przerwie powrócił do zespołu. Po zdobyciu trzeciej bramki nasi piłkarze podkręcili tempo gry, co w efekcie przyniosło kolejna bramkę. Jej autorem był Rafał Siwek. Zespół z Rzekunia nie poddaje się i w odpowiedzi strzela nam drugą bramkę. Tak, więc wynik tego spotkania jest 4:2. Lecz nasi piłkarze na więcej rywalom już nie pozwolili. Kropkę nad „i” postawił najskuteczniejszy strzelec naszego zespołu w rundzie jesiennej Cezary Maliszewski. Ustalając końcowy wynik na 5:2 dla MKS MAŁKINIA. Spotkanie mogło się podobać, choć to tylko mecz kontrolny. Od początku przewagę miał nasz zespół, który sprawiał świeższe wrażenie, dłużej utrzymywał się przy piłce, jego akcję były składniejsze i było ich więcej. To spotkanie było pierwszym testem dla obu zespołów w trakcie trwania zimowej przerwy w rozgrywkach. Tym spotkaniem MKS MAŁKINIA rozpoczął serię meczy kontrolnych, które mają przygotować formę zespołowi do wiosennej rundy rewanżowej i obrony pozycji lidera Siedleckiej Klasy A . W sumie nasz zespół ma w planie do rozegrania sześć spotkań kontrolnych. Już w najbliższą sobotę 6 lutego o godzinie 12.00 zmierzy się na wyjeździe z zespołem POGONI II SIEDLCE.

MKS MAŁKINIA vs KS RZEKUNIANKA RZEKUŃ 5:2 (2:0)

BRAMKI: MKS – RAFAŁ WYSZOMIRSKI, ADAM NAJGRODZKI, RADOSŁAW TARNOWSKI, RAFAŁ SIWEK,   CEZARY MALISZEWSKI.

MKS MAŁKINA: DOMINIK SEKUŁA – KAMIL SUSZCZYŃSKI, DAWID KOCHAŃSKI, MARIUSZ SOKOŁOWSKI, KAMIL RÓWNY – RAFAŁ SIWEK, DANIEL GÓRAL, ADAM NAJGRODZKI, BARTŁOMIEJ WRÓBLEWSKI – RAFAŁ WYSZOMIRSKI, ARKADIUSZ IMIŃSKI ponadto w spotkaniu zagrali: KACPER KLAMER, RADOSŁAW TARNOWSKI, CEZARY GIZIŃSKI, CEZARY MALISZEWSKI, ARKADIUSZ BOROWY.