Aktualności

MKS PRZEGRYWA Z POGONIĄ II SIEDLCE

• autor: Paweł Wenus, 2016-02-07 12:51

W pierwszy weekend lutego zespół seniorów MKS MAŁKINIA udał się do Siedlec na spotkanie kontrolne z rezerwami POGONI (POGOŃ II SIEDLCE). Będzie to drugie spotkanie kontrolne naszego zespołu w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Na to spotkanie trener Arkadiusz Borowy zabrał ze sobą tylko 14 piłkarzy. Ponownie nie mógł z korzystać z kilku podstawowych piłkarzy, którzy stanowią o sile zespołu (praca, nauka, kontuzje).

Spotkanie rozpoczęło się o 14.30. Od pierwszego gwizdka arbitra podopieczni trenera Marcina Tomaszewskiego wzmocnieni ośmioma piłkarzami I – ligowej Pogoni ruszyli do ataku na naszą bramkę, której bronił dziś Kacper Klamer. Zespół POGONI od pierwszych minut spotkania zaczął budować optyczną przewagę i na efekty ich ataków nie musieliśmy długo czekać. W 4 minucie, jako pierwszy listę strzelców POGONI II SIEDLCE otwiera Krzysztof Bodziony. Z każdą upływającą minutą przewaga dzisiejszych rywali rośnie. Czego efektem są w odstępie pięciu minut następne gole. W 32 minucie do naszej bramki trafia Marcin Paczkowski, następnie na 3:0 w 36 minucie podwyższa Kamil Dmowski, a w 37 minucie swoja cegiełkę dokłada na  4:0 Dawid Dzięgielewski. Trzeba przyznać, że naszemu zespołowi sprzyjało szczęście, bo wynik tego spotkania mógłby być nie, co wyższy. Mimo wielu dogodnych i klarownych sytuacji gospodarze do przerwy tylko cztery razy pokonali naszego Kacperka. Po zmianie stron obaj trenerzy dokonali roszad w składach (Pogoń miała dłuższą ławkę rezerwowych) my nadal dzielnie się broniliśmy. Od czasu do czasu starając się zagrozić bramce rywala. Niestety zespół POGONI II SIEDLCE miał nadal zdecydowaną przewagę, którą nie mógł zamienić na gole. Dopiero w 55 minucie na 5:0 podwyższył Mateusz Wassilow. Potrzeba było kolejnych dwudziestu minut, aby swą przewagę zaznaczyć dwoma golami. W 70 minucie po strzale Patryka Ciulaka było już 6:0 a chwilę później w 72 minucie wynik spotkania ustalił Patryk Skrzypek. Pomimo zdecydowanej przewagi piłkarze POGONI wykorzystali w drugiej połowie trzy okazje. Spotkanie kończy się wynikiem 7:0. Jest to dość wysoki wynik jak na spotkanie towarzyskie. Gospodarze byli dziś drużyną lepszą. Nikt chyba nie spodziewał się, że może dojść w tym spotkaniu do niespodzianki. Piłkarze POGONI II SIEDLCE wzmocnieni zawodnikami pierwszego zespołu byli dojrzalsi, wybiegani i mieli w nogach już kilka takich spotkań kontrolnych. Nasz zespół nie licząc tego spotkania rozegrał dopiero jeden taki mecz i jest dopiero na początku drogi do uzyskania zwyżkującej formy. Borówka wraz ze swymi podopiecznymi ma jeszcze sporo pracy przed sobą, by lekcja udzielona przez zespół POGONI II SIEDLCE nie poszła na marne. Już w najbliższy weekend MKS MAŁKINIA rozegra kolejne spotkanie kontrolne. Tym razem ich rywalem będzie zespół Podlaskiej Ligii Okręgowej KS ORLĘTA CZYŻEW.

POGOŃ II SIEDLCE vs MKS MAŁKINIA 7:0 (4:0)

BRAMKI: Krzysztof Bodziony 4’, Marcin Paczkowski 32’, Kamil Dmowski 36’, Dawid Dzięgielewski 37’, Mateusz Wassilow 55’, Patryk Ciulak 70’, Patryk Skrzypek 72’

MKS MAŁKINIA: Kacper Klamer – Kamil Suszczyński, Paweł Jakubik, Mariusz Sokołowski, Kamil Równy – Tomasz Fydrych, Arkadiusz Borowy, Cezary Maliszewski, Przemysław Maliszewski – Rafał Wyszomirski, Rafał Siwek. Ponadto zagrali: Radosław Tarnowski, Cezary Giziński, Bartłomiej Wróblewski.

POGOŃ II SIEDLCE: 1. Przemysław Frąckowiak (73, 12. Michał Chałupka) – 16. Sebastian Szcześniak (56, 5. Cezary Anusiewicz), 20. Jacek Giętkowski (64, 6. Michał Mularczyk), 4. Paweł Łydkowski (56, 23. Paweł Dębała), 7. Łukasz Wójcik – 14. Dawid Dzięgielewski (46, 6. Mateusz Wassilow; 58, 11. Tomasz Kacprzak), 18. Marcin Paczkowski (46, 19. Piotr Ceranka), 19. Kamil Dmowski (46, 3. Mateusz Kalinowski), 15. Krzysztof Bodziony (46, 22. Patryk Skrzypek), 9. Patryk Ciulak (70, 17. Kamil Domański) – 8. Piotr Krawczyk (13, 21. Dominik Barciak)