Wyszukiwarka

Aktualności

STATYSTYKI 18 KOLEJKI!!!

• autor: Paweł Wenus, 2016-05-10 12:32

Przedstawiamy statystyki kolejki z przed tygodnia.W ten kwietniowo – majowy weekend zespoły Siedleckiej Klasy A rozegrały 18 kolejkę spotkań. Kolejkę, która oprócz zmiany na pozycji lidera nie przyniosła wielkich przetasowań w tabeli. Po niespodziewanej porażce MKS-u MAŁKINIA na czele tabeli są dwa zespoły, które mają po 35 punktów – WEKTRA ZBUCZYN i MKS MAŁKINIA. Za sprawą lepszego bilansu bramkowego w meczach bezpośrednich liderem została WEKTRA ZBUCZYN. To wszystko jeszcze może ulec zmianie po weryfikacji spotkania z 16 kolejki pomiędzy KOSVIĄ KOSÓW LACKI a GRODZISKIEM KRZYMOSZE. Goście na to spotkanie nie dojechali. W tym przypadku grozi im walkower a trzy punkty powędrują na konto KOSOVII, która z dorobkiem 36 obejmie prowadzenie w tabeli. Wystarczyło troszkę ponarzekać na słabą skuteczność strzelecką piłkarzy i mamy już efekty w postaci gradu goli. W 18 kolejce 27 piłkarzy strzeliło 33 gole, w tym Paweł Oniśk z LKS OSTRÓWEK skompletował cztero paka, a Michał Mruz z WEKTRY ZBUCZYN, Łukasz Siwiński z BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘG. I nie zwalniając temp Karol Kruszewski z ULKS GOŁĄBEK zaliczyli po dwa oczka. Ważny w tej kolejce okazał się atut własnego boiska, gdzie gospodarze odnieśli 4 zwycięstwa, 2 mecze zakończyły się podziałem punktów. Tylko w jednym spotkaniu goście okazali się górą. Zespoły z dolnej części tabeli zażarcie walczą o każdy nawet maleńki punkcik, który pozwoli im uniknąć degradacji do niższej ligi, przez co aktualne rozgrywki nabierają rumieńców i są bardziej ciekawe.

Do sporej niespodzianki doszło w Krzymoszach, gdzie miejscowy GRODZISK po bezbarwnym pojedynku wypunktował lidera MKS MAŁKINIĘ inkasując mu 4 gole przy jednym straconym. Była to druga porażka z rzędu piłkarzy małkińskiego klubu. Czyżby malutki kryzys wstąpił w ich szeregi?

GRODZISK KRZYMOSZE – MKS MAŁKINIA 4:1 (3:1)

Andrzej Jaworski 3’, Erwin Wyżywniak 24’, Artur Cielemęcki 28’, Michał Wysokiński 84’ – Rafał Wyszomirski 30’

Ciekawie było w Kosowie Lackim, gdzie miejscowa KOSOVIA podejmował dziewiątą w tabeli LIWIĘ ŁOCHÓW. Na wiosnę zespół KOSOVII idzie jak burza. Od początku rundy nie zaznał jeszcze smaku porażki. Tak, więc i tym razem po przeciętnym meczu pokonał przeżywający mały kryzys zespół z Łochowa. Przy remisie 1:1 goście nie wykorzystali swych znakomitych okazji na strzelenie goli. Gdyby to się im udało spotkanie mogłoby obrać całkiem inne oblicze. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze KOSOVII KOSÓW LACKI mogą wskoczyć na fotel lidera – jeden warunek, jeśli za mecz w 16 kolejce z GRODZISKIEM KRZYMOSZE dostana walkowera.

KOSOVIA KOSÓW LACKI – LIWAIA ŁOCHÓW 3:1 (1:1)

Krzysztof Żochowski 3’, Adam Karędys 63’(k), Łukasz Zalewski 84’ – Adrian Puchała 31’

Do ciekawego też pojedynku doszło w Żeliszewie, gdzie miejscowy JASTRZĄB podejmował zespół z Gołąbka. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie cieszyła się ze zdobyczy bramkowej. Dopiero w drugiej połowie kibice zobaczyli gole. W ciągu 10 minut dał o sobie znać najlepszy snajper tych rozgrywek Karol Kruszewski strzelając w 58 i 68 minucie dwa gole. Radość gości nie trwała długo. W 72 minucie gola kontaktowego strzela Konrad Śliwka a w 80 Rafał Polkowski doprowadza do remisu i podziału punktów w tym spotkaniu.

JASTRZĄB ŻELISZEW – ULKS GOŁĄBEK 2:2 (0:0)

Konrad Śliwka 72’, Rafał Polkowski 80’ – Karol Kruszewski 58, 68’

Wicelider rozgrywek zespół WEKTRY ZBUCZYN podejmował u siebie piłkarzy ZORZY STERDYŃ. Piłkarze ze Zbuczyna myśląc o fotelu lidera musieli to spotkanie rozstrzygnąć na swą korzyść. Wzięli się ostro do roboty i w 30 minucie zrobili pierwszy krok ku zwycięstwu. Gola otwarcia strzela Damian Prokurat. W drugiej połowie dołożyli jeszcze trzy trafienia i cały mecz wygrali 4:0. Ten wynik przy porażce MKS-u MAŁKINIA dawał im pozycję lidera.

WEKTRA ZBUCZYN – ZORZA STERDYŃ 4:0 (1:0)

Damian Prokurat 30’, Sylwester Jagielak 63’, Michał Mruz 75’, 82’

Ciekawe rzeczy działy się w Cegłowie, gdzie outsider rozgrywek miejscowa JUTRZENKA podejmowała szóstego w tabeli LKS OSTRÓWEK. Piłkarze JUTRZENKI walczą jak lwy o dalszy byt w klasie A i nawet jeden zdobyty punkt cieszy miejscowych kibiców. W to spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy do 29 minuty prowadzili już 3:0 z przyjezdnymi. W 38 minucie goście za sprawą Pawła Oniśk zdobywają gola kontaktowego. Do przerwy gospodarze prowadzą 3:1 i już witają się z gąską. Początek drugiej połowy nie zwiastował katastrofy gospodarzy. W przeciągu niecałych 9 minut Paweł Oniśk strzela im 3 gole i wyprowadza swój zespół na jedno bramkowe prowadzenie. To był szok dla gospodarzy, ale nie wywiesili białej flagi i w 72 minucie po golu Damiana Wójcika doprowadzają do remisu. Cóż z tego, kiedy w 81 minucie gol strzelony przez Artura Lipkę – Kozanka pozbawia gospodarzy jednego punktu. Przyjezdni zgarniają całą pulę a gospodarze do statystyk dopisują kolejna porażkę. Było blisko.

JUTRZENKA CEGŁÓW – LKS OSTRÓWEK 4:5 (3:1)

Michał Branicki 17’, Karol Branicki 23’, Daniel Reda 29’, Damian Wójcik 72’ – Paweł Oniśk 38’, 51’,55’,59’, Artur Lipka-Kozanka 81’

BŁĘKITNI STOCZEK WĘG. Podejmowali u siebie zespół TĘCZY KORCZEW. Był to kolejny ważny mecz dla obu zespołów z uwagi na układ dolnej części tabeli. W ostatniej kolejce oba zespoły doznały porażek i za wszelką cenę chciały to spotkanie przechylić na swoją korzyść. Do przerwy gospodarze byli lepsi od swych rywali z Korczewa i prowadzili jedną bramką (2:1). Po przerwie padły jeszcze dwa gole, ale trzy punkty poszły na konto BŁĘKITNYCH, którzy to spotkanie wygrali 3:2.

BŁĘKITNI STOCZEK WĘG. – TĘCZA KORCZEW 3:2 (2:1)

Łukasz Siwiński x 2, Paweł Wierzbicki – Marcin Głozak, Robert Woźniak

W Oleśnicy miejscowy KOLEKTYW gościł WICHRA SADOWNE, który dość dobrze radzi sobie na wiosnę mimo ubytków kadrowych poniesionych przez wiosenne transfery. Gospodarze po golu w 16 minucie strzelonym przez Krzysztofa Karasińskiego obieli prowadzenie. Długo jednak nie cieszyli się z korzystnego wyniku, bo w 30 minucie gola wyrównującego strzela Tomasz Kowalczyk. Dziś tylko na tyle było stać oba zespoły i spotkanie kończy się remisem i podziałem punktów.

KOLEKTYW OLEŚNICA – WICHER SADOWNE 1:1 (1:1)

Krzysztof Karasiński 16’ – Tomasz Kowalczyk 30’

Karol Kruszewski po 18 kolejce umocnił się w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Na fotel wice snajpera wskoczył Paweł Oniśk z LKS OSTRÓWEK, który zdobył z JUTRZENKĄ CEGŁÓW swój pierwszy cztero pak spychając na niższy stopień podium Rafała Polkowskiego z JASTRZĘBIA ŻELISZEW. O to aktualna klasyfikacja strzelców Siedleckiej Klasy A po 18 kolejkach:

21 goli: Karol Kruszewski (ULKS Gołąbek),

17 goli: Paweł Oniśk (LKS Ostrówek),

15 goli: Rafał Polkowski (Jastrząb Żeliszew),

12 goli: Michał Wysokiński (Grodzisk Krzymosze),

11 goli: Marek Adamczyk (Grodzisk Krzymosze), Kamil Stanisławski (Kolektyw Oleśnica), Paweł Wierzbicki (Błękitni Stoczek Węg.),

10 goli: Cezary Maliszewski (MKS Małkinia0, Michał Mruz (Wektra Zbuczyn), Konrad Śliwka (Jastrząb Żeliszew), Rafał Wyszomirski (MKS Małkinia/Wicher Sadowne),

9 goli: Piotr Jastrzębski (Wektra Zbuczyn), Damian Kotowski (Zorza Sterdyń), Cezary Polkowski (Jastrząb Żeliszew),

8 goli: Przemysław Jasiński (Wektra Zbuczyn), Krzysztof Karasiński (Kolektyw Oleśnica), Michał Wadas (Jutrzenka Cegłów), Krzysztof Wiecha (Tęcza Korczew),

7 goli: Marcin Ardej (Błękitni Stoczek Węg.), Arkadiusz Borowy (MKS Małkinia), Grzegorz Jasiński (Kosovia Kosów Lacki), Michał Kruszewski (ULKS Gołąbek), Tobiasz Mróz (Kosovia Kosów Lacki), Paweł Rucikowski (Kolektyw Oleśnica), Michał Rutkowski (Jutrzenka Cegłów), Michał Saczuk (Zorza Sterdyń)………...