Wyszukiwarka

Aktualności

PODSUMOWANIE 21 KOLEJKI

• autor: Paweł Wenus, 2016-05-28 16:36

Mamy za sobą drugą dekadę maja a piłkarze 21 kolejkę spotkań, która ponownie obfitowała w gole, padło ich 29. Na listę strzelców wpisało się 20 piłkarzy, dwóch z nich Paweł Oniśk z Ostrówka po raz drugi w krótkim czasie kompletuje cztero paka a Daniel Zielński z Zorzy swego pierwszego hat – tricka w tych rozgrywkach. Tym razem Karol Kruszewski z Gołąbka nie powiększył swej zdobyczy bramkowej. W glorii zwycięzców z murawy gospodarze schodzili tylko raz, goście trzy razy i trzy spotkania zakończyły się podziałem punktów. Najwięcej goli kibice zobaczyli w trzech spotkaniach. Czwarty w tabeli LKS Ostrówek na wyjeździe gładko ograł przeżywającą głęboki kryzys LIWIĘ ŁOCHÓW 2-5, prowadząc do przerwy 0-3. Dla zespołu LIWII  jest to trzecia z rzędu dość wysoka porażka.

Do tej pory w trzech ostatnich meczach stracili 17 goli strzelając rywalom zaledwie 3 bramki. Tu swe umiejętności strzeleckie zaprezentował Paweł Oniśk strzelając swym sąsiadom za miedzy cztery gole. ZORZA STERDYŃ łatwo uporała się u siebie z GRODZISKIEM KRZYMOSZE 5-2, choć do przerwy prowadziła zaledwie 1-0 po golu Daniela Zielińskiego. Po zmianie stron ten sam zawodnik potrzebował zaledwie 7 minut, aby strzelić jeszcze dwa gole i skompletować swego pierwszego hat – tricka w tego rocznych rozgrywkach. Po golu dołożyli jeszcze Michał Saczuk (10 gol) i Jakub Ryciak. Przyjezdni za sprawą Mateusza Majewskiego odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami. Trzecie spotkanie, w którym kibice zobaczyli 6 goli odbyło się w Korczewie, gdzie miejscowa TĘCZA prowadząc do przerwy 2-1 uległa piłkarzom JASTRZĘBIA ŻELISZEW 2-4. Cztery gole padły też w Gołąbku. ULKS GOŁĄBEK podejmował MKS MAŁKINIĘ. Na pierwszego gola kibice nie musieli długo czekać, bo już w 6 minucie piłkarze z Małkini za sprawą Cezarego Gizińskiego otwierają wynik tego spotkania. W 30 minucie gola strzela Mariusz Cabaj dając remis gospodarzom. Goście w 54 minucie po golu Cezarego Maliszewskiego (13 gol) ponownie obejmują prowadzenie. Do kolejnego remisu i podziału punktów doprowadza w 64 minucie Adrian Czerski. Z kolei wicelider rozgrywek zespół KOSOVII KOSÓW LACKI wybrał się do BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘGROWSKI. Po golu w 43 minucie Waldemara Laskowieckiego goście obieli prowadzenie. Do remisu w 52 minucie doprowadza najskuteczniejszy strzelec BŁĘKITNYCH  Paweł Wierzbicki, który zdobywa swego 15 gola w edycji tego rocznych rozgrywek. W ostatnim spotkaniu z trójki zespołów zajmujących czołowe lokaty w tabeli (WEKTRA, KOSOVIA, MKS MAŁKINIA), tylko WEKTRZE, która grała na wyjeździe z KOLEKTYWEM OLEŚNICA udało się zgarnąć całą pulę zwycięstwa. Po golu Mateusza Prokurat zespół WEKTRY umocnił się na fotelu lidera. Dwa zespoły z dołu tabeli, które walczą o swój dalszy byt w Klasie A: WICHER SADOWNE i JUTRZENKA CEGŁÓW podzieliły się punktami, gdyż na murawie w Sadownem był remis 1-1. Było także troszkę kolorowo na boiskach. Trójka arbitrów za łamanie przepisów gry pokazała trzy czerwone kartki, które otrzymali: w 61 minucie obrońca LIWII Patryk Karłowicz (bezpośrednio), w 65 minucie za dwie żółte czerwień obejrzał piłkarz WICHRA Tomasz Kowalczyk i za podobne przewinienie (dwie żółte) w 84 minucie piłkarz ZORZY Żegadło. W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców dużych zmian nie zanotowano. Karol Kraszewski już tylko o 2 oczka wyprzedza Pawła Oniśk z Ostrówka, a później daleko, daleko są następni w kolejce piłkarze, którzy stracili chyba już nadzieję na walkę o koronę KRÓLA STRZELCÓW. O to wyniki 21 kolejki spotkań i czołówka najskuteczniejszych strzelców:

BŁĘKITNI STOCZEK WĘGROWSKI   -   KOSOVIA KOSÓW LACKI 1-1 (0-1)