Wyszukiwarka

Aktualności

STATYSTYKI 23 KOLEJKI!!!

• autor: Paweł Wenus, 2016-06-10 10:48

Mamy za sobą pierwszy czerwcowy weekend, a piłkarze Siedleckiej Klasy A 23 kolejkę spotkań,  która ponownie obfitowała w grad goli padło ich tym razem 31. Na listę strzelców wpisało się 28 piłkarzy w tym Paweł Oniśk z LKS OSTRÓWEK skompletował czwartego hat – tricka w tej edycji rozgrywek. Natomiast Karol Karaban z TĘCZY KORCZEW może się pochwalić dubletem. O wielkim pechu może powiedzieć dwóch piłkarzy z dwóch klubów JASTRZĘBIA ŻELISZEW i JUTRZENKI CEGŁÓW, którzy pokonali własnego bramkarza strzelając gole dla KOLEKTYWU OLEŚNICA i BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘGROWSKI.

Atut własnego boiska tym razem gospodarze wykorzystali bardzo dobrze. Pięć razy schodzili z murawy w glorii zwycięstwa, jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów a raz goście byli górą. W jednym spotkaniu arbiter musiał pokazać czerwoną kartkę za wcześniejsze dwie żółte. Najwięcej goli kibice zobaczyli w Ostrówku, gdzie miejscowy LKS rozgromił ULKS GOŁĄBEK 7-1 prowadząc do przerwy 3-0. W tym spotkaniu stanęli naprzeciwko siebie najlepsi snajperzy tych rozgrywek Paweł Oniśk (23) z LKS OSTRÓWEK i Karol Kruszewski (26) z ULKS GOŁĄBEK. Z tego pojedynku lepiej wyszedł napastnik Ostrówka, który do siatki rywala trafił trzykrotnie. Karol Kruszewski zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Do ciekawego pojedynku na szczycie doszło w Zbuczynie, gdzie lider rozgrywek WEKTRA podejmowała niepokonany na wiosnę zespół wicelidera KOSOVIĘ KOSÓW LACKI. W pierwszej połowie żaden z zespołów nie cieszył się ze zdobyczy bramkowej. Kibice na pierwszego gola musieli czekać do 50 minuty. Zespół gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mateusz Kalinowski a w 75 minucie na 2-0 podwyższył Przemysław Jasiński strzelając swego 10 gola w tych rozgrywkach. Od 77 minuty gospodarze grali w osłabieniu. Za dwie żółte kartki w konsekwencji czerwona murawę musiał opuścić piłkarz gospodarzy Kamil Golec. Tę okazję grając w przewadze zespół KOSOVII KOSÓW LACKI wykorzystał dopiero w 86 minucie, kiedy to gola strzelił Jakub Okowańczuk. Gol strzelony przez piłkarza KOSOVII ustalił ostatecznie wynik na 2-1 dla WEKTRY. WEKTRA ZBUCZYN tym zwycięstwem po rocznej przerwie zapewniła sobie powrót do Siedleckiej Ligi Okręgowej, a zespół KOSOVII KOSÓW LACKI doznał pierwszej porażki na wiosnę i stracił pozycję pierwszego wicelidera na rzecz MKS MAŁKINIA, który w lekko okrojonym składzie udał się do ZORZY STERDYŃ. Pierwszego gola strzelają w 10 minucie gospodarze, którego autorem jest Daniel Zieliński. MKS MAŁKINIA jeszcze przed przerwą w 35 minucie doprowadza do wyrównania po golu strzelonym przez Przemysława Maliszewskiego. Po zmianie stron garstka kibiców z Małkini cieszyła się z kolejnych goli swego zespołu. Dwa szybko wyprowadzone po przerwie ciosy przez MKS MAŁKINIĘ i ZORZA STERDYŃ leży na murawie. W 48 minucie gola na 2-1 dla MKS-u strzela Bartłomiej Wróblewski a w 51 minucie swego ósmego gola w barwach MKS MAŁKINIA strzela Rafał Wyszomirski i jest pozamiatane. Pozostała część meczu była prowadzona pod kontrolą przyjezdnych. Sporo bramek kibice zobaczyli w Oleśnicy, gdzie miejscowy KOLEKTYW potykał się z JASTRZĘBIEM ŻELISZEW. Ten mecz pechowo zaczął się dla przyjezdnych, gdyż w 11 minucie swego bramkarza pokonał piłkarz z Żeliszewa. Gospodarze długo nie cieszyli się z darmowego prezentu, bo już w 15 minucie Daniel Jarocki wyrównał straty. Ale jeszcze przed przerwą gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 39 minucie Kamil Stanisłaswowski. Po zmianie stron w 48 minucie Paweł Rucikowski podwyższa na 3-1. W 65 minucie gola z rzutu karnego strzela Rafał Polkowski zmniejszając wynik na 3-2. Tuż przed końcem spotkania ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy w 87 minucie po golu Macieja Zarankiewicza ustalają wynik na 4-2 dla KOLEKTYWU OLEŚNICA. WICHER SADOWNE grając u siebie podzielił się punktami z GRODZISKIEM KRZYMOSZE, który do przerwy po golu w 39 minucie Pawła Zacharczuka objął prowadzenie. Gospodarzom jeden punkt w 50 minucie strzelając gola uratował Konrad Kandulski. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. W spotkaniu BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘGROWSKI z JUTRZENKĄ CEGŁÓW gole strzelali piłkarze tylko jednego zespołu. Jako pierwszy na listę strzelców w 13 minucie wpisał się pechowiec BŁEKITNYCH, który pokonał własnego bramkarza. Do remisu w 36 minucie doprowadził Łukasz Siwiński strzelając swego 11 gola w edycji tych rozgrywek. Wynikiem remisowym 1-1 kończy się pierwsza część w Stoczku Węgrowskim. Po przerwie kibice  zobaczyli gola dopiero w 77 minucie, którego strzelił Łukasz Wierzbicki wyprowadzając zespół gospodarzy na jedno bramkowe prowadzenie. Całe spotkanie kończy się zwycięstwem 2-1 dla zespołu BŁEKITNYCH STOCZEK WĘGROWSKI, a JUTRZENKA CEGŁÓW do statystyk dopisuje sobie kolejną porażkę. Pięć goli zobaczyli kibice w Korczewie. Miejscowa TĘCZA podejmowała LIWIĘ ŁOCHÓW. W to spotkanie lepiej weszli piłkarze z Łochowa, którzy już w 15 minucie za sprawą Grzegorza Maliszewskiego objęli prowadzenie. Gospodarzom udało się wyrównać tuż przed przerwą. Gola w 43 minucie strzela Marcin Izdebski. Po zmianie stron TĘCZA KORCZEW potrzebowała zaledwie 7 minut, aby to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. W 51 minucie po indywidualnej akcji gola na 2-1 strzela Karol Karaban. Ten sam piłkarz w 56 minucie podwyższa na 3-1 a w 57 wynik na 4-1 ustala Paweł Kruk.

W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców nastąpiła nieznaczna zmiana. Do prowadzącego Karola Kruszewskiego z ULKS GOŁĄBEK zbliżył się na jedno trafienie Paweł Oniśk z LKS OSTRÓWEK. Później daleko, daleko, daleko w tyle jest Paweł Wierzbicki z BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘGROWSKI, który z kolei o jedno oczko wyprzedza Rafała Polkowskiego z JASTRZĘBIA ŻELISZEW. O to wyniki 23 kolejki spotkań i czołówka najskuteczniejszych strzelców.

WYNIKI 23 KOLEJKI:

WICHER SADOWNE   -   GRODZISK KRZYMOSZE 1-1 (0-1)

Konrad Kandulski 50’ – Paweł Zacharczuk 39’

TĘCZA KORCZEW   -   LIWIA ŁOCHÓW 4-1 (1-1)

Marcin Izdebski 43’, Karol Karaban 51’,56’, Paweł Kruk 57’ – Grzegorz Maliszewski 15’

ZORZA STERDYŃ   -   MKS MAŁKINIA 1-3 (1-1)

Daniel Zieliński 10’ – Przemysław Maliszewski 35’, Bartłomiej Wróblewski 48’, Rafał Wyszomirski 51’

WEKTRA ZBUCZYN   -   KOSOVIA KOSÓW LACKI 2-1 (0-0)

Mateusz Kalinowski 50’, Przemysław Jasiński 75’ – Jakub Okowańczuk 86’

CZERWONA KARTKA: 77’ Kamil Golec (WEKTRA) – dwie żółte.

BŁĘKITNI STOCZEK WĘG.   -   JUTRZENKA CEGŁÓW 2-1 (1-1)

Łukasz Siwiński 36’, Łukasz Wierzbicki 77’ – samobójcza 13’

KOLEKTYW OLEŚNICA   -   JASTRZĄB ŻELISZEW 4-2 (2-1)

Samobójcza 11’, Kamil Stanisławowski 39’, Paweł Rucikowski 48’, Maciej Zarankiewicz 87’ – Daniel Jarocki 15’, Rafał Polkowski 65’ (k)

LKS OSTRÓWEK   -   ULKS GOŁĄBEK 7-1 (3-0)

Mariusz Kopacz 1’, Paweł Oniśk 36’, 48’,79’, Konrad Akonom 43’, Paweł Zalewski 46’, Michał Glinka 90+2’ – Karol Kruszewski 87’

11 goli: Siwiński Łukasz – Błękitni, Śliwka Konrad – Jastrząb

10 goli: Borowy Arkadiusz – Małkinia, Jasiński Przemysław – Wekyta, Kotowski Damian – Zorza, Mruz Michał – Wektra, Saczuk Michał – Zorza, Wiecha Krzysztof – Tęcza

9 goli: Jasiński Grzegorz – Kosovia, Jastrzębski Piotr – Wektra, Mróz Tobiasz – Kosovia, Polkowski Cezary – Jastrząb, Rucikowski Paweł – Kolektyw, Wadas Michał – Jutrzenka ……..