Wyszukiwarka

Aktualności

STATYSTYKI 26 KOLEJKI!!!

• autor: Paweł Wenus, 2016-07-08 11:51

To już jest koniec rozgrywek o Mistrzostwo Siedleckiej Klasy A. Wiemy już wszystko lub prawie wszystko. Kto awansował, a kto spadł o klasę niżej? Jest jeszcze parę niewiadomych. Wszystko się wyjaśni po meczu barażowym o awans do IV ligi rezerw POGONI SIEDLCE z PROMNIKIEM ŁASKARZEW. W pierwszym meczu POGOŃ ograła u siebie rywala 3-1. Jak będzie w rewanżu? Wróbelki ćwierkają, że jedna z drużyn z Siedleckiej Ligi Okręgowej nie przystąpi do rozgrywek nowego sezonu, więc będą potrzebne baraże. Ale ile jest w tym prawdy? Wrócimy jednak na boiska Klasy A. W niedzielę 26 czerwca o godzinie 17 rozegranych zostało siedem spotkań kończących sezon 2015/2016.

Już po paru minutach większość spotkań została przerwana z powodu nawałnicy z silnymi opadami deszczu, jaka przetoczyła się od zachodu do wschodu przez cały kraj. Po ustaniu nawałnicy przy lekkich już opadach deszczu arbitrzy wznowili walkę o ligowe punkty. W 26 kolejce padło 28 goli a na listę wpisało się 22 piłkarzy, w tym piłkarz JASTRZEBIA ŻELISZEW Konrad Śliwka skompletował swego pierwszego pięcio paka w edycji tegorocznych rozgrywek. Ponadto dwóch piłkarzy Paweł Jakubik z MKS MAŁKINIA  i Jakub Okowańczyk z KOSOVII KOSÓW LACKI zaliczyli po dublecie. Ważny w tej kolejce okazał się atut własnego boiska – gospodarze w glorii zwycięzców schodzili pięć razy, raz gościom (WICHER SADOWNE) udało się ograć gospodarzy i raz padł bezbramkowy remis. W jednym tylko przypadku i to w 90 minucie arbiter pokazał czerwoną kartkę za dwie żółte piłkarzowi LIWII ŁOCHÓW Adrianowi Puchale. Najwięcej goli oglądali kibice w Żeliszewie, choć to spotkanie nie miało już wpływu na końcowy układ tabeli. Miejscowy JASTRZĄB  rozdziobał zdegradowaną już wcześniej do Klasy B JUTRZENKĘ CEGŁÓW 7-2. W tym spotkaniu wysoką skutecznością strzelecką popisał się Konrad Śliwka, który rywalom zaaplikował pięć goli. Po jednym do kompletu dorzucili Rafał Polkowski i Patryk Roman. Chłopcy z Cegłowa odpowiedzieli dwoma golami Mariusza Rutkowskiego i Krzysztofa Wąsowskiego. Trzeba oddać część chłopakom z JUTRZENKI CEGŁÓW, że do samego końca walczyli o swój byt w Klasie A. Trudno nie wyszło, ale oni powrócą. Ciekawie zapowiadały się mecze na szczycie tabeli. MKS MAŁKINIA, aby awansować musiał swe spotkanie z KOLEKTYWEM OLEŚNICA wygrać. Remis pozbawiał ich tego przywileju, bo przy zwycięstwach KOSOVII i OSTRÓWKA, MKS spadał na czwartą pozycję tuż za podium. Po przerwie spowodowanej silnymi opadami deszczu MKS MAŁKINIA strzela pierwszego gola w 27 minucie. Jego autorem był Paweł Jakubik. Wynikiem 1-0 kończy się pierwsza połowa w Małkini. W drugiej odsłonie w 58 minucie na 2-0 podwyższa Przemysław Maliszewski, a w 90 minucie zwycięstwo  MKS-u przypieczętował strzelając drugiego gola w tym spotkaniu Paweł Jakubik. MKS MAŁKINIA musiał ciężko zapracować na to zwycięstwo, gdyż piłkarze KOLEKTYWU OLEŚNICA postawili się gospodarzom. Mecz walki, który mógł się podobać kibicom. KOSOVIA KOSÓW LACKI podejmowała u siebie sąsiadów z pobliskiej Sterdyni. I tak, jak MKS musiała to spotkanie wygrać. W 16 minucie zrobiła pierwszy krok ku zwycięstwu po golu Jakuba Okowańczuka. Wynik taki utrzymuje się do przerwy. Po zmianie stron w 76 minucie drugiego gola strzela ponownie Jakub Okowańczuk i jest po zawodach. KOSOVIA  z trzeciej pozycji awansuje do Siedleckiej Ligi Okręgowej. W Ostrówku miejscowy LKS nie traci jeszcze nadziei na wywalczenie awansu. Nie znając pozostałych dwóch wyników podejmował u siebie TĘCZĘ KORCZEW, która na to spotkanie przyjechała w optymalnym jedenasto  osobowym składzie. Pierwszą bramkę już w 5 minucie strzela Konrad Akonom, który wykorzystał błąd rywala w linii defensywnej. Nim upłynęło dalszych pięć minut spotkania na 2-0 gola strzela Paweł Zalewski. Swego trzydziesto czwartego gola w 37 minucie strzela Paweł Oniśk, który podwyższył na 3-0 i tą bramką zdobywa KORONĘ KRÓLA STRZELCÓW. Gratulujemy. Wynikiem 3-0 kończy się pierwsza odsłona tego spotkania. Po przerwie w 67 minucie na 4-0 kapitalnym strzałem gola zdobywa Piotr Stefan. Goście w 81 minucie za sprawą Pawła Stańczewskiego strzelają gola honorowego. Wynik tego spotkania mógł być zdecydowanie wyższy, ale zespół z Ostrówka uznał, że nie kopie się leżącego na deskach rywala i odpuścił osłabionej TĘCZY KORCZEW. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym meczu gole zdobyło trzech Pawłów i jeden Piotr. Do tego dodać Pawła Jakubika z MKS MAŁKINIA to mamy pięciu muszkieterów, którzy już w najbliższą środę (29.06) będą obchodzić swoje święto. Wszystkiego najlepszego imiennicy. W Krzymoszach miejscowy GRODZISK podejmował lidera rozgrywek WEKTRĘ ZBUCZYN, która już wcześniej zapewniła sobie awans do wyższej ligi rozgrywkowej. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zespoły z dołu tabeli nie pewne swego dalszego losu w Klasie A walczyły zajadle o swój dalszy byt. LIWIA ŁOCHÓW podejmowała u siebie BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘGROWSKI i już w 20 minucie po golu Patryka Kozioł objęła prowadzenie. Po przerwie w 68 minucie gola na 2-0 strzela Dominik Łostowski, a 11 minut później na 3-0 w 79 minucie podwyższa Adrian Puchała. Goście odpowiadają jednym trafieniem. W 82 minucie gola honorowego strzela Łukasz Siwiński. W końcówce meczu (90’) Adrian Puchała zobaczył czerwoną kartkę za dwie żółte i musiał opuścić plac gry, ale to już nie miało wpływu na wynik końcowy spotkania. WICHER SADOWNE o swój dalszy byt walczył na wyjeździe w Gołąbku. W 5 minucie po golu Łukasza Mianowicza goście obejmują prowadzenie, ale długo z niego się nie nacieszyli, gdyż w 21 minucie do wyrównania doprowadza Adrian Czerski. Gola do szatni przyjezdnym strzela w doliczonym czasie gry (45+3’) niedawny lider bombardierów Karol Kruszewski. Karol pozycję najskuteczniejszego strzelca stracił na korzyść Pawła Oniśk w 25 kolejce, kiedy to Paweł strzelił pięć goli ZORZY STERDYŃ. Po zmianie stron w 51 minucie do remisu doprowadza Karol Podleś, a w 87 minucie Konrad Kandulski przypieczętował zwycięstwo gości 3-2. Awans do Siedleckiej Ligi Okręgowej zapewnili sobie: WEKTRA ZBUCZYN, MKS MAŁKINIA i KOSOVIA KOSÓW LACKI. Do Siedleckiej Klasy B zostały zdegradowane zespoły LIWII ŁOCHÓW i JUTRZENKI CEGŁÓW. Klasyfikację najskuteczniejszego strzelca wygrał piłkarz LKS OSTRÓWEK PAWEŁ ONIŚK, który 34 razy wpisał się na listę strzelców. Drugie miejsce zajął z 30 trafieniami długo prowadząc KAROL KRUSZEWSKI Z ULKS GOŁĄBEK a najniższe miejsce na podium przypadło piłkarzowi BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘGROWSKI PAWŁOWI WIERZBICKIEMU, który 20 razy trafił do siatki rywali. O to wyniki ostatniej 26 kolejki spotkań Siedleckiej Klasy A i czołówka najskuteczniejszych strzelców.