Wyszukiwarka

Aktualności

WALKA O PUNKTY!!!

• autor: Paweł Wenus, 2016-10-28 16:08

Pierwszy zespół MKS MAŁKINIA w niedzielne popołudnie o godzinie 13.30, będzie podejmował na własnym obiekcie sportowym przy ulicy Kolejowej zespół TYGRYSA HUTA MIŃSKA . Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach 13 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo Siedleckiej Ligi Okręgowej. W ostatniej kolejce spotkań piłkarze TYGRYSA grając u siebie pokonali gładko 4:1 outsidera rozgrywek zespół TĘCZY STANISŁAWÓW. Do przerwy „Stasiaki” postawili gospodarzom twarde warunki gry i jako pierwsi w 16 minucie strzelili gola. Wyrównanie padło tuż przed przerwą w doliczonym czasie gry. Po przerwie dołożyli jeszcze trzy oczka i było pozamiatane. Nasz zespół niespodziewanie miał wolne, gdyż z powodu złego stanu boiska (zalanie murawy przez obfite opady deszczu) mecz z PŁOMIENIEM DĘBE WIELKIE został przeniesiony na 20 listopada 2016 roku. Do tej pory oba zespoły tj. MKS MAŁKINIA i TYGRYS HUTA MIŃSKA spotykały się 16 razy na szczeblu rozgrywek Siedleckiej Ligi Okręgowej. MKS MAŁKINIA odniósł 6 zwycięstw, 3 spotkania zakończyły się podziałem punktów i doznał 7 porażek. Nasi piłkarze strzelili rywalowi 26 goli, rywal odpowiedział za to 27 trafieniami. Tak, więc statystyki są równe dla obu zespołów, ale statystyki nie grają na murawie, lecz piłkarze. My jesteśmy w głębokim kryzysie kadrowym, natomiast patrząc po wynikach TYGRYSA to jego forma jest wahliwa. Raz remisuje, to raz odniesie zwycięstwo, by znowu ulec rywalom, a na koniec odnosi efektowne zwycięstwo. Dla kogo okaże się szczęśliwa ta 13 (kolejka) i 17 (mecz pomiędzy obydwoma ekipami) zobaczymy po ostatnim gwizdku arbitra głównego, którym będzie Dariusz Adaśko. Na liniach będą go wspierali Mirosław Świnarski i Piotr Pniewski. Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej a piłkarzom życzymy sportowej walki w duchu FAIR PLAY.

MKS MAŁKINIA – TYGRYS HUTA MIŃSKA

30 października 2016 roku o godzina 13.30

Stadion przy ulicy Kolejowej

W rozwinięciu zwiastun meczu juniorów

W  ostatnią sobotę października w godzinach przedpołudniowych zespół Juniorów MKS MAŁKINIA ponownie wybiera się do Warszawy na spotkanie 12 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo 1 Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Tym razem MKS MAŁKINIA spotka się w meczu rewanżowym ze swymi rówieśnikami z UKS BRÓDNO. Zespół UKS BRÓDNO to wice lider rozgrywek. W pierwszym meczu u siebie nasz zespół uległ sobotnim rywalom 1:2. Chłopcy jadąc do stolicy zdają sobie sprawę, jak ciężki i ważny czeka ich mecz oraz są pełni obaw, czy i tym razem arbiter prowadzący to spotkanie nie przyczyni się walnie do zwycięstwa gospodarzy. Jak to miało miejsce w ostatnim meczu, gdy graliśmy u siebie z KS LEGIONOVIĄ KZB. Przy stanie 2:2 w końcówce meczu podyktował „z kapelusza” rzut karny oraz uznał gola przy ewidentnej pozycji spalonej piłkarza KS LEGIONOVIA KZB. Mecz był ładny, było dużo akcji i emocjonujących momentów, ale praca arbitra popsuła to widowisko. Chłopcy zdają sobie też sprawę, że w tym spotkaniu nie są faworytami, ale zrobią wszystko, aby urwać wice liderowi, choć mały punkcik, który jest bardzo ważny dla naszego zespołu i dla układu końcowego tabeli.