Aktualności

PIŁKARSKIE OSTATKI

• autor: mksmalkinia, 2017-06-21 12:52

Zespoły Siedleckiej Ligi Okręgowej mają za sobą 29 kolejkę spotkań. Kolejkę, po której już wiemy, że awans po rocznej banicji z IV ligą zdobył zespół NAPRZODU SKÓRZEC, a ligę okręgową opuszczają: KOSOVIA KOSÓW LACKI, TYGRYS HUTA MIŃSKA i TĘCZA STANISŁAWÓW. Kto będzie czwartym spadkowiczem?

IV ligę opuszczają CZARNI WĘGRÓW i PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI). Tego dowiemy się po ostatnim gwizdku arbitrów i rozegraniu ostatniej 30 kolejki spotkań (sobota).W strefie spadkowej jest pięć zespołów (ORZEŁ UNIN, WEKTRA ZBUCZYN TAJFUN JARMET JARTYPORY, JABŁONIANKA JABŁONNA LACKA i MKS MAŁKINIA). W najgorszej sytuacji jest zespół MKS MAŁKINIA, który ma najgroźniejszego rywala do pokonania – zespół MAZOVII II MIŃSK MAZOWIECKI. Zespół z Małkini ostatnio jest na fali wygrał ostatnie trzy spotkania i tanio skóry nie sprzeda. Zapowiada nam się ciekawe widowisko. Najłatwiejszego przeciwnika wydaje się mieć ORZEŁ UNIN, który u siebie będzie podejmował outsidera rozgrywek zespół TĘCZY STANISŁAWÓW. Młody zespół „STASIAKÓW” udowodnił nie raz, że potrafi grać w gałę i stawia trudne warunki swym rywalom. Czy zrobi to tym razem? Czy będzie walczył do końca o honor i zdobycie na koniec trzech punktów? (Jedyny zespół, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa). Zobaczymy. Dużo też będzie zależało od bezpośredniego spotkania pomiędzy zespołami WEKTRY ZBUCZYN  a TAJFUNEM JARMET JARTYPORY. Oba zespoły mają po 35 pkt., ale WEKTRA ma lepszy bilans bramkowy i pierwszy mecz wygrała na wyjeździe 3:0. ORZEŁ UNIN, który zajmuje 9 pozycję w tabeli także ma na swym koncie 35 pkt. Natomiast JABŁONIANKA i MKS MAŁKINIA mają po 33 pkt. Wszystko jest w nogach i głowach piłkarzy w/w zespołów. Walka będzie trwała do końca. Wrócimy do 29 kolejki, w której 20 piłkarzy strzeliło 26 goli. Hat-trickiem popisali się dwaj piłkarze: Daniel Matwiejczyk (PŁOMIEŃ) i Kamil Piętka (HUTNIK). Dla Kamila Piętki jest to drugi hat-trick strzelony w tegorocznych rozgrywkach, z kolei Daniel Matwiejczyk z 21 trafieniami wyszedł na czoło najskuteczniejszych strzelców ligi. Dubletami mogą się pochwalić Sebastian Grzegorczyk (HUTNIK) i Jakub Popławski (MAZOVIA II). Najwięcej goli zobaczyli kibice HUTNIKA HUTA CZECHY, który u siebie rozgromił TYGRYSA HUTA MIŃSKA 7:1. Zespół HUTNIKA HUTA CZECHY zapewnił sobie wicemistrzostwo ligi. Lider rozgrywek NAPRZÓD SKÓRZEC grając w niedzielę w Kosowie Lackim z miejscową KOSOVIĄ do przerwy po golach Karola Kruszewskiego (29’) i Damiana Chłopka (44’) ustalił wynik tego spotkania. Wygrywając 2:0 z KOSOVIĄ NAPRZÓD zapewnił sobie awans do IV ligi. Trzeci zespół w tabeli FENIX SIENNICA po walce i golu Dariusza Osicy pokonał u siebie ZRYW SOBOLEW 1:0. Natomiast czwarta WILGA MIASTKÓW KOŚCIELNY grała na wyjeździe z walczącym o utrzymanie w lidze MKS MAŁKINIA. Z tego spotkania zwycięsko wyszedł miejscowy MKS wygrywając po dobrym i ciekawym meczu 1:0. Bramkę w 26 minucie strzelił grający trener Karol Dmochowski. Gol zdobyty przez Karola Dmochowskiego przedłuża nadzieję kibiców na utrzymanie się w lidze. Będąca w strefie spadkowej JABŁONIANKA JABŁONNA LACKA przegrała u siebie 2:3 (0:1) z PŁOMIENIEM DĘBE WIELKIE. Chociaż do 55 minuty po golach Huberta Abramczuka (53’) i Sebastiana Gąsowskiego (55’) prowadziła 2:1. W 66 minucie do remisu doprowadza Daniel Matwiejczyk, aby w 78 minucie ( hat-trck) przypieczętować zwycięstwo PŁOMIENIA. Natomiast TAJFUN JARMET JARTYPORY uległ w końcówce u siebie ORŁOWI UNIN 0:1. Bramkę na wagę 3 pkt. w 81 minucie strzelił Bartłomiej Szczęśniak. Młody zespół TĘCZY STANISŁAWÓW nie dał rady u siebie pokonać sąsiadów z pobliskiego Mińska Mazowieckiego i uległ 1:3. Do 69 minuty po golach Jakuba Popławskiego (7’,69’) i Piotra Parobczyka MAZOVIA II prowadziła 3:0. Honorowego gola dla „STASIAKÓW” strzelił w 72 minucie Łukasz Glanowski.

Gospodarzom 4 razy udało się wykorzystać atut własnego boiska, goście 4 razy okazali się lepsi od gospodarzy. 29 kolejka obfitowała w kartki. Arbitrzy sięgali do kieszonki ogółem 36 razy, aby pokazać 32 żółtych i 4 czerwone za dwie żółte.

Najskuteczniejszym strzelcem po 29 kolejkach („Łączy nas piłka”) Siedleckiej Ligi Okręgowej z 21 trafieniami jest Daniel Matwiejczyk (TĘCZA 10/PŁOMIEŃ 11). Na drugim miejscu z 20 trafieniami jest Kamil Piętka (HUTNIK). Trzecie miejsce z 17 trafieniami zajmuje Przemysław Baran (WILGA).