Remis trampkarzy

• autor: mksmalkinia, 2017-10-02 10:34

Jest ostatnia sobota września. Pogoda typowa na Polską Złotą Jesień. Świeci dość mocno słońce, powiewa lekki zmienny zimny wiaterek. Warunki wręcz idealne do rozegrania meczu rewanżowego rundy jesiennej. Dziś na stadionie w Małkini przy ulicy Kolejowej o kolejne punkty ligowe walczą miejscowy MKS z PODLASIEM II SOKOŁÓW PODLASKI. Piłkarze są już na murawie. Godzina 11.00. Arbiter tych zawodów Mirosław Świnarski daje sygnał do rozpoczęcia meczu. Oba zespoły od pierwszego gwizdka prowadzą otwartą walkę bez murowania dostępu do bramki. Raz jedni to za chwilę drudzy w odpowiedzi przeprowadzają składne akcje. Gra jest szybka i prowadzona FAIR PLAY

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 29 minuty. Kiedy to gospodarze po wyprowadzeniu składnej akcji, którą na gola zamienia Jakub Kalbarczyk. Przy golu Kalbara asystę zapisujemy na konto Bartosza Składanowskiego. Do przerwy więcej goli kibice nie zobaczyli, choć jeden i drugi zespół miał świetne okazje. Po zmianie stron zmieniły się też warunki atmosferyczne. Choć nadal przygrzewało mocno jesienne słońce zaczął wiać silniejszy zmienny zimny wiatr, co w 40 minucie znakomicie wykorzystał nasz najlepszy strzelec Krystian Sadowski. Po wznowieniu gry z autu przez Macika Jarząbka, Krycha widząc bramkarza gości na 5 metrze posyła piłkę lobem w kierunku bramki przyjezdnych. Piłka tuż przed nosem zaskoczonego bramkarza robi kozioł i nad jego wyciągniętymi rękoma wpada tuż przy słupku do ich siatki. Jest 2:0. Gol strzelony przez Krystiana jest jego 12 trafieniem w tym sezonie. Dobrze jest. Mecz zaczyna układać się po myśli trenera Zbigniewa Suchodolskiego, który za linii bocznej dyryguje poczynaniami swoich podopiecznych. Przyjezdni jednak ruszyli do śmielszych ataków na naszą bramkę. Po jednym z fauli naszego stopera Szymona Maciocha arbiter Mirosław Świnarski dyktuje rzut wolny. Na strzał z dystansu wykorzystując podmuchy wiatru zdecydował się piłkarz PODLASIA. Uderzoną przez niego dość mocno piłkę łapie Grzegorz Płociński. Krecik popełnia błąd nie domykając szczelnie „koszyka” padając wypuszcza z niego piłkę. Na to tylko czekał stojący bez obstawy Alex Protaziuk i z bliskiej odległości tuż przy słupku pakuje piłkę w 45 minucie do naszej siatki. Zrobiło się nerwowo. Jest już  2:1. Goście poczuli krew i idą za ciosem. Nim upłynęły dalsze 4 minuty mamy remis 2:2. W 49 minucie gola wyrównującego po stałym fragmencie gry głową strzela Jakub Mikołajczuk, który uprzedził interweniującego Krecika. W 53 minucie Mirosław Świniarski mógł podyktować rzut karny dla naszego zespołu za faul na Marcinie Kraszewskim, który wyraźnie od tyłu był przewracany w polu karnym. Według arbitra było wszystko zgodnie z przepisami. Trudno to on na murawie ustala prawo. Końcówka meczu waży się wynik końcowy spotkania. Z ostatnią akcją idą przyjezdni, ale Jakub Mikołajczuk nie wykorzystał znakomitej okazji na zdobycie gola. Mógł zostać bohaterem swego zespołu zapewniając mu zwycięstwo. Jego chytry strzał intuicyjnie nogą broni Krecik. Uff! Wróciliśmy z dalekiej podróży. Mamy doliczoną minutę do regulaminowego czasu gry. To z kolei szansa dla gospodarzy, którzy idą na aferę. Przed polem karnym jest faulowany nasz piłkarz. Mamy rzut wolny, którego wykonawcą jest Krycha. Gwizdek. Płaskim strzał po ziemi posyła piłkę do bramki rywala. Stojący z boku kibice krzyczą „GOOOL”, bo na to wyglądało, ale niestety piłka o włos mija prawy słupek bramki i opuszcza plac gry. Mogło być happy. Było to ostatnia akcja meczu, po której Mirosław Świniarski oznajmia koniec spotkania. Mecz kończy się remisem 2:2 i podziałem punktów.

MKS MAŁKINIA – PODLASIE II SOKOŁÓW PODLASKI 2:2 (1:0)

BRAMKI: Jakub Kalbarczyk 29’; Krystian Sadowski 40’ – Alex Protaziuk 45’; Jakub Mikołajczuk 49’

MKS MAŁKINIA: Grzegorz Płociński – Maciej Jarząbek, Filip Gąsiewski, Szymon Macioch, Dawid Rostkowski, Jakub Kalbarczyk (gol), Marcin Kraszewski, Krystian Sadowski (gol), Damian Han, Damian Tyszko, Bartosz Składanowski, Jan Borowy, Adrian Pawłowski, Bartosz Pianka, Kamil Sapiecha, Łukasz Zyśk.