PORAŻKA ORLIKA!

• autor: mksmalkinia, 2017-11-07 13:48

W sobotę 4 listopada o godzinie 13.00 swój ostatni mecz (wyjazd) w rundzie jesiennej rozegrał zespół trenowany przez Sylwestra Sierotę ORLIK MKS MAŁKINIA. Ich rywalem był lider rozgrywek AP SOKOŁÓW PODLASKI. Ciężko coś ugrać przeciwko tak zdecydowanemu faworytowi. Chłopcy z AP SOKOŁÓW PODLASKI od 3 lat grają w tym samym niemal składzie, do którego co i rusz dołączają inni chłopcy. W trakcie spotkań widać, że są ograni, mają lepszą technikę i zmysł taktyczny. My na ich tle wyglądamy jak „Kopciuszek”, który dopiero, co zaczyna stawiać pierwsze kroki na balu, chciałem powiedzieć w piłce nożnej (Orlik zawiązał się w sierpniu br.). Ale wróćmy na boisko orlika przy ulicy Kupientyńskiej. Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze narzucili nam swój styl gry, przez co mecz stał się jednostronnym widowiskiem do jednej bramki, naszej bramki. Trener Sylwester Sierota zdawał sobie sprawę z porażki, jaką poniosą jego chłopcy, więc jak mógł to pomagał im swymi podpowiedziami za linii bocznej. Mimo tylu straconych goli (16) nasi chłopcy momentami stawiali gospodarzom dzielny opór i sami przeprowadzili kilka akcji, po których trzy razy trafili do siatki rywala. Tylko szkoda, że tak mało. To nic. Na wiosnę będzie troszkę lepiej, bo teraz chłopcy mają długą przerwę w rozgrywkach. Na boiska powrócą dopiero późną wiosną. W okresie jesienno-zimowym po odpoczynku przyjdzie czas na wznowienie zajęć treningowych na hali sportowej. Na koniec podsumujmy w kilku słowach tę pierwszą jesienną rundę w wykonaniu naszych ORŁÓW. MKS MAŁKINIA w 10 kolejkach zdobył 6 punktów, a jego bilans to dwa zwycięstwa (jedno spotkanie z ULKS STARAWIEŚ zostało zweryfikowane na walkower dla MKS-u) i doznał ośmiu porażek. Podopieczni Sylwestra Sieroty strzelili rywalom 41 goli + 3 za walkower, samemu tracąc aż 99 bramek. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Hubert Budziszewski, który 19 razy trafił do siatki rywali. Hubert, jak na kapitana zespołu przystało jest wyróżniającym się piłkarzem MKS MAŁKINIA. Na drugim miejscu podium z 8 trafieniami znalazł się obiecujący talent a zarazem najmłodszy piłkarz zespołu Filip Niemira. Trzecie miejsce z 6 trafieniami przypadło Gabrielowi Adamskiemu. Tuż za podium znalazł się Bartosz Przywoźny, który 4 razy trafił do siatki rywali. Trener Sylwester Sierota w swym składzie ma kilka nieoszlifowanych diamentów. Na uwagę zasługują: bramkarz Wiktor Wójtowicz, który z treningu na trening i z meczu na mecz robi coraz większe postępy. Dwaj obrońcy Kacper Gałązka i Aleksander Goś to filary, na których opiera się cała linia defensywna zespołu. Ponadto Aleksander Goś zasługuje na miano piłkarza odkrycia rundy. Następny z kolei jest Adrian Socik, który jest pracowity, jak mrówka. Jego postawa i zaangażowanie w zajęciach treningowych i meczach jest godna podziwu. Pozostałym ORŁOM też należą się słowa pochwały, gdyby nie oni brak byłoby pełnego składu a tak wszyscy pomału zaczynają się uzupełniać. Z tej mąki może być dobry chleb. Dzięki chłopcy za rundę jesienną. Czekamy, że na wiosnę poznamy inne oblicze zespołu.

AP SOKOŁÓW PODLASKI – MKS MAŁKINIA 16:3

BRAMKI: Hubert Budziszewski, Gabriel Adamski, Bartosz Przywoźny.

Jutrzenka CegłówMKS Małkinia
Jutrzenka Cegłów 1:1 MKS Małkinia