MKS PRZYSŁONIŁ ŚWIT!

• autor: mksmalkinia, 2017-11-08 14:09

Niedzielne listopadowe przedpołudnie w Małkini było ładne. Pogoda po ostatnich opadach deszczu typowa na Polską Złotą Jesień. Jesienny Zefirek owiewał ostatnie liście na drzewach. Warunki wyśmienite do gry w piłkę nożną. Dziś po raz ostatni w tej rundzie przed własną publicznością MKS MAŁKINIA podejmował beniaminka ligi zespół ŚWIT BARCZĄCA. To spotkanie rozpoczęło się z 15 minutowym opóźnieniem. Piłkarze na murawie a piłka ustawiona na punkcie środka boiska. Gwizdek Kamila Baranowskiego oznajmia, że walka o ligowe punkty rozpoczęta. Kamilowi Baranowskiemu na liniach pomagają Patrycja Żochowska i Kacper Marciniak, który zastąpił Julię Marciszewską. Gospodarze od początku spotkania ruszyli do przodu starając się narzucić przyjezdnym swój styl gry i pierwszemu zdobyć gola. Piłkarze Świtu przewidzieli taki scenariusz, więc lekko cofnięci w swych liniach defensywnych bronili się rozbijając nasze ataki. Jeśli nadarzyła się im okazja to ruszali do kontrataku. Z upływem czasu wzrasta przewaga gospodarzy. Akcje nabierają tempa. Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 20 minuty, kiedy to Michaś Zawistowski po dograniu przez Matiego Jakubowskiego wyprowadził MKS na prowadzenie. Mamy przewagę, mamy akcje do szczęścia brakuje nam następnych goli. W 30 minucie po jednej z akcji pada dla gospodarzy drugi gol. Jego autorem jest kapitan MKS-u Adam Najgrodzki. Asystę zapisujemy na konto Daniela Górala. Goście lekko podłamani próbują zagrozić naszej bramce, ale ich poczynania bardziej ograniczały się do zagrań ze stałych fragmentów gry. W 43 minucie Szymon Kopczyński (ŚWIT) łamie zasady gry, za, co Kamil Baranowski pokazuje mu żółty kartonik. Ostatni gwizdek w tej części spotkania oznajmia, że mamy przerwę w Małkini przy w pełni zasłużonym prowadzeniu gospodarzy. Beniaminek na razie mocno zawodzi. Po zmianie stron inicjatywa nadal jest po stronie gospodarzy, którzy piłkarsko lepiej się prezentują od przyjezdnych. W 58 minucie żółtą kartkę za faul otrzymał Kamil Suszczyński (MKS). Trener Karol Dmochowski postanowił ożywić nieco grę naszego zespołu poprzez zmianę. W 60 minucie Piotr Barszcz zakończył dzisiaj grę, zmienił go Cezary Maliszewski. Jak się za chwilę okazało, była to słuszna decyzja trenera, bo od razu Czaruś wpisuje się na listę strzelców podwyższając wynik na 3:0. Drugą asystę zalicza Daniel Góral. W 68 minucie mamy kolejną zmianę w naszym zespole. Za Bartłomieja Wróblewskiego na murawę wchodzi Mateusz Rutkowski. Radość po zdobyciu trzeciego gola nie trwała długo. W 70 minucie gola kontaktowego strzela napastnik gości Mariusz Mistewicz. Jest 3:1. Utrata gola zbytnio nie wybiła z rytmu naszych piłkarzy, którzy dążyli do strzelenia następnego gola. Ale Karol Dmochowski wykorzystuje przerwę w grze dokonując następnej zmiany. W 75 minucie boisko opuszcza Memek Maliszewski, którego zastępuje Michał Olszewski. Po dokonaniu zmiany i wznowieniu gry idziemy z akcją na bramkę ŚWITU, którego jeden z obrońców fauluje we własnym polu karnym Mateusza Rutkowskiego. Kamil Baranowski w tej sytuacji wskazał na wapno, przyznając nam rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi Michaś Zawistowski. Gwizdek. Rozbieg. Strzał. GOOOL! MKS MAŁKINIA prowadzi 4:1. Po ciosie z rzutu karnego zadanym przez Michasia ŚWIT BARCZĄCA nie zdołał się już podnieść, choć do końca spotkania pozostało 15 minut, więcej goli kibice już nie zobaczyli. Za to Karol Dmochowski dokonuje dalszych zmian. W 80 minucie boisko opuszcza Daniel Góral w jego miejsce wchodzi Dominik Sadowski, w 85 minucie za Kacperka Klamera po raz pierwszy od dłuższego czasu między słupkami stanął Dominik Sekuła, W 88 minucie za Kamila Suszczyńskiego oglądamy Mateusza Rostkowskiego. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 4:1 dla MKS MAŁKINIA.

MKS MAŁKINIA – ŚWIT BARCZĄCA 4:1 (2:0)

BRAMKI: Michał Zawistowski 20’, 75 (k); Adam Najgrodzki 30’; Cezary Maliszewski 60’ – Mariusz Mistewicz 70’.

MKS MAŁKINIA: Kacper Klamer (85’ Dominik Sekuła) – Przemysław Maliszewski (75’ Michał Olszewski), Kamil Suszczyński (żk) (88’ Mateusz Rostkowski), Damian Pawłowski, Kamil Równy – Bartłomiej Wróblewski (68’ Mateusz Rutkowski), Daniel Góral (2 as), Adam Najgrodzki (gol), Piotr Barszcz (60’ Cezary Maliszewski (gol)) – Mateusz Jakubowski (as), Michał Zawistowski (2 gole).

MKS MałkiniaWatra Mrozy
MKS Małkinia 2:3 Watra Mrozy