Seniorzy pojadą do Stanisławowa

• autor: mksmalkinia, 2017-11-10 16:35

W  99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę pierwszy zespół MKS Małkinia wybiera się do oddalonego o 81 km Stanisławowa na spotkanie z miejscową Tęczą. Spotkanie jest zaplanowane na godzinę 13.30 i poprowadzi je trójka arbitrów w składzie, jako główny Arkadiusz Pazdyka, któremu na bokach będą pomagali Łukasz Parchomenko i Leszek Mucha. Z ramienia OZPN Siedlce delegatem w roli obserwatora będzie Krystian Kielan. W ostatniej kolejce Stasiaki grali na wyjeździe w Stoczku Węgrowskim, gdzie po ciężkim i wyrównanym boju ulegli miejscowym Błękitnym 4:3, choć do przerwy przygrywali już 3:1. Grając u siebie będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska. Czy Karol Dmochowski ze swą kompanią stanie okoniem i zdoła pomieszać szyki gospodarzom? My w ostatniej kolejce grając u siebie z kwitkiem 4:1 odprawiliśmy Świt Barcząca. W tym spotkaniu chcemy udowodnić, że lekki kryzys, który nas dopadł od 7 kolejki mamy już za sobą. Ponadto chcemy też zmazać część plamy, jaką pozostawiła nam na honorze dotkliwa porażka z sezonu 2014 – 2015. Grając wtedy, jak i teraz w Siedleckiej Klasie A Stasiaki dokopały nam 10:1. Do dziś to boli. Może przyszedł wreszcie czas na rewanż. Sobotnie spotkanie będzie 17 meczem pomiędzy obydwoma zespołami. Statystki przemawiają na naszą korzyść. Do tej pory MKS odniósł osiem zwycięstw, cztery razy padł remis i doznał czterech porażek. Bilans bramkowy to 35 strzelonych goli przy 28 straconych. Stasiaki na cztery do tej pory rozegrane spotkania u siebie (zaległe z Nojszewianką Dobre) odnieśli jedno zwycięstwo, raz zremisowali i doznali dwóch porażek. Bramki: 6:9. Natomiast MKS (też ma jedno wyjazdowe spotkanie zaległe z Cegłowem) odniósł dwa zwycięstwa i doznał dwóch porażek. Bramki: 11:7. Zobaczymy, jak będzie tym razem, bo zapowiada się nam ciekawe spotkanie. Ewentualna porażka jednego lub drugiego zespołu oznacza stratę do grupy prowadzącej. Piłkarzom w te Święto odzyskania Niepodległości życzymy sportowej walki w duchu FAIR PLAY. Niech zwycięży lepszy. Arbitrom uczciwej i dobrze wykonanej roboty.

TĘCZA STANISŁAWÓW – MKS MAŁKINIA

11 Listopada 2017 roku – godzina 13.30