Mecz trampkarza z Wichrem Sadowne

• autor: mksmalkinia, 2017-11-10 16:49

Sobota 11 listopada to 99. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę a trampkarze MKS MAŁKINIA wraz ze swym trenerem Zbigniewem Suchodolskim udali się z wizytą do sąsiadów za miedzy, do pobliskiego Sadownego, gdzie o godzinie 10.00 w ramach ostatniej 14 kolejki rozegrali spotkanie z miejscowym WICHREM. Potwierdziły się wcześniejsze przecieki o braku kilku piłkarzy z podstawowego składu, którzy tworzą siłę napędową zespołu. Dziś będzie brakowało między innymi  Mateusza Fydrycha, Szymona Macioch i Krystiana Sadowskiego. Trener Zbigniew Suchodolski w związku z tym musi skorzystać ze zmienników, którzy, jak się później okazało dzielnie zastąpili swych brakujących kolegów i po walce ograli miejscowy WICHER 4:2. Wróćmy na boisko WICHRA SADOWNE. Jest godzina 10.00 oba zespoły na murawie, piłka ustawiona na środku boiska, można zaczynać grę. Gwizdek Przemysława Kosobudzkiego oznajmia, że ostatnie spotkanie obu zespołów w rundzie jesiennej rozpoczęte. Gospodarze widząc osłabienie w szeregach przyjezdnych ruszyli ławą do ataku. Nasz trener na odprawie przed meczowej przewidział taki scenariusz gry gospodarzy, więc kazał swym podopiecznym lekko się cofnąć w defensywie przyjmując gospodarzy na dalekim przedpolu, rozbijać ich ataki i szukać okazji do szybkiej kontry. Ta taktyka sprawdziła się już w 4 minucie, kiedy to po naszym ataku Daniel Dębkowski (WICHER) pokonał własnego bramkarza dając prowadzenie 0:1 przyjezdnym. Reakcja z ławki trenera gospodarzy Macieja Ojdany była natychmiastowa. Kazał uporządkować swoje szyki i grać swoją piłkę. Gra wyrównała się i z upływem czasu gospodarze mocniej zaczęli naciskać zdobywając lekką przewagę. W 18 minucie do wyrównania doprowadził Paweł Tytman. Jest remis 1:1. Gra staje się żywsza. Oba zespoły konstruują akcje i szukają okazji na podwyższenie wyniku. Są akcje, ale nie ma goli. Przemysław Kosobudzki kończy pierwszą część spotkania odsyłając piłkarzy do szatni na przerwę. Wynik dalej remisowy 1:1. Po przerwie gole na pewno padną. Po zmianie stron MKS MAŁKINIA potrzebował 6 minut, aby wyjść na prowadzenie. W 41 minucie gola na 1:2 strzela Bartosz Składanowski. Jest to jego piąte trafienie w tym sezonie. Gra toczy się dalej. Gol strzelony przez „Składaka” lekko wyhamował zapędy gospodarzy, co skrupulatnie wykorzystał MKS a konkretnie w 49 minucie na 1:3 podwyższył Damian Tyszko. Strata trzeciego gola podcięła skrzydła gospodarzom, którzy tak dobrze sobie radzili z rywalami u siebie (4 – 1 – 2). Po podpowiedziach z ławki Macieja Ojdany gospodarze ogarnęli swoje szyki i ponownie ruszyli do szarży na naszą bramkę. W 60 minucie Krystian Cichocki strzela gola do naszej siatki. Wynik na styku 2:3 a do końca jeszcze pozostało 10 minut plus to, co dołoży za przerwy w grze Przemysław Kosobudzki. Tym razem rad z ławki udziela trener Zbigniew Suchodolski, bo robi się nerwowo. WICHER atakuje chcąc doprowadzić do wyrównania, my bronimy korzystnego dla nas wyniku i szukamy okazji do szybkiej kontry. Taka okazja trafia się w 65 minucie. Do siatki gospodarzy trafia Janek Borowy podwyższając wynik na 2:4. Do końca MKS MAŁKINIA już tego prowadzenia nie wypuszcza z rąk, choć gospodarze mieli jeszcze okazję do zmiany wyniku, ale Przemysław Kosobudzki już im na to nie pozwolił po upływie czasu zakończył to spotkanie.

WICHER SADOWNE vs MKS MAŁKINIA 2:4 (1:1)

BRAMKI: samobójcza 4’ (Daniel Dębkowski) –  41’ Bartosz Składanowski

Paweł Tytman 18’                                -  49’ Damian Tyszko

Krystian Cichocki 60’                           -  65’ Jan Borowy

MKS MAŁKINIA: Szymon Rutkowski – Filip Gąsiewski, Grzegorz Płociński, Adrian Pawłowski, Maciej Jarząbek – Jan Borowy (gol), Jakub Kalbarczyk, Marcin Kraszewski, Paweł Sobieski – Bartosz Składanowski (gol), Łukasz Zyśk. Dawid Rostkowski, Damian Tyszko (gol), Damian Han.