ZALEGŁOŚCI NADROBIONE

• autor: mksmalkinia, 2017-11-24 10:25

W listopadowy weekend (18-19), niektóre zespoły musiały nadrabiać zaległości z 11 i 13 kolejki rozgrywek. Tym samym rozgrywki rundy jesiennej o Mistrzostwo Siedleckiej Klasy A zostały zakończone. Mistrzem Jesieni Anno Domini 2017 roku, jak już wcześniej informowaliśmy został zespół KOSOVII KOSÓW LACKI, któremu za spotkanie (13 kol.) z GRODZISKIEM KRZYMOSZE został przyznany przez Wydział Gier OZPN SIEDLCE walkower, gdyż goście zrezygnowali z gry. Jako pierwsi w sobotę 18 listopada na murawę wybiegli piłkarze TĘCZY STANISŁAWÓW i NOJSZEWIANKI DOBRE. Stasiaki grając u siebie rozbiły NOJSZEWIANKĘ 8:2. Hat – trickiem w tym spotkaniu popisał się piłkarz TĘCZY Przemysław Szuba a drugi z piłkarzy Stasiaków Jakub Gańko dołożył dublet. Natomiast w niedzielę w Cegłowie, gdzie miejscowa JUTRZENKA podejmowała MKS MALKINIĘ padł remis 1:1. Prowadzenie przyjezdnym w 43 minucie z rzutu karnego dał Michał Zawistowski. Remis i 1 punkt gospodarzom zapewnił w 90 minucie po błędzie bramkarza MKS-u Marcin Rutkowski. Oba spotkania były spotkaniami zaległymi z 11 kolejki. W drugim niedzielnym meczu (13 kol.) beniaminek ligi ŚWIT BARCZĄCA podejmowała u siebie TĘCZĘ KORCZEW. W tym spotkaniu kibice zobaczyli 8 goli, choć do przerwy wynik był remisowy. W 13 minucie, jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Marcin Zgutka (ŚWIT), wyrównał tuż przed przerwą (44’) Karol Karaban (TĘCZA). Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 68 minucie, kiedy to Wiktor Lachowski wyprowadził gospodarzy ponownie na prowadzenie. Riposta przyjezdnych była zabójcza. W 71 minucie Marcin Marszałek doprowadził do ponownego remisu, aby w 78 minucie wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. W 80 minucie wynik podwyższył na 2:4 Patryk Głozak. Gospodarze w 87 minucie golem Kamil Rokickiego zmniejszają wynik na 3:4. W 90 minucie Dominik Jaszczuk ostatecznie przypieczętowuje zwycięstwo TĘCZY KORCZEM 3:5. W trzech spotkaniach piłkarze strzelili 20 goli. Na listę strzelców wpisało się 15 piłkarzy w tym jeden rodzynek, który pokonał własnego bramkarza (Tomasz Dobosz – Nojszewianka). Był jeden hat-trick, dwa a w zasadzie trzy dublety. Bo Tomasz Dobosz oprócz gola samobójczego strzelił gola Stasiakom rehabilitując się za samobója. W czołówce najlepszych strzelców nastąpiły małe roszady. Najskuteczniejszym strzelcem w rundzie jesiennej został piłkarz TĘCZY KORCZEW – Kacper Chwedoruk, który z 19 golami przewodzi stawce najlepszych strzelców. Na drugim miejscu z 13 golami jest dwóch piłkarzy. Do Rafała Polkowskiego (JASTRZĄB) dołączył Michał Zawistowski (MKS). Natomiast do dwóch piłkarzy TYGRYSA (Michał Bondara i Piotr Haber), którzy z 12 golami zajmują trzecie miejsce dołączył Dominik Jaszczuk (TĘCZA KORCZEW). O to ścisła czołówka najskuteczniejszych strzelców Siedleckiej Klasy A po 13 kolejkach rozgrywek.

19 goli: Chwedoruk Kacper – Tęcza Korczew,

13 goli: Polkowski Rafał – Jastrząb Żeliszew, Zawistowski Michał – MKS Małkinia,

12 goli: Bondara Michał i Haber Piotr -  obaj Tygrys Huta Mińska, Jaszczuk Dominik – Tęcza Korczew,

10 goli: Krysiński Piotr – Miedzanka Miedzna,