Małkiński Klub Sportowy - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki drużyny

Wyszukiwarka

Aktualności

SIEDLECKA KLASA A NA PÓŁMETKU!

  • autor: mksmalkinia, 2017-11-30 22:49

Oficjalnie 19 listopada zespoły Siedleckiej Klasy A zakończyły rozgrywki w rundzie jesiennej. W ten listopadowy weekend zostały nadrobione zaległości z XI i XIII kolejki. Przed piłkarzami teraz długa zimowa przerwa. Przyszedł czas na odpoczynek i zagojenie odniesionych ran i urazów, czas na analizy zysków i strat. Na boiska zespoły powrócą pod koniec marca 2018 roku, jeśli tylko aura pozwoli. Runda jesienna w wykonaniu 14 zespołów Siedleckiej Klasy A była dość ciekawa i emocjonująca. Przyniosła kibicom dużo wrażeń, niektóre spotkania trzymały kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Nie brakowało też w niej i kontrowersyjnych sytuacji, gdzie główną rolę odgrywali sędziowie, co miało wpływ na końcowy wynik spotkania. Spotkania były prowadzone w szybkim tempie. Były ładne składne akcje, były atrakcyjne widowiskowe gole, były też udane parady bramkarzy. Oglądając te spotkania kibice nie mogli narzekać na nudę. Przez pierwsze 4 kolejki na czele tabeli liderowały 3 zespoły (Tęcza Korczew, Tygrys Huta Mińska i MKS Małkinia), które zmieniały się na pozycji lidera. Od V kolejki na czoło tabeli wysunął się zespół Tygrysa, aby stracić przodownictwo w IX kolejce na rzecz zespołu Kosovii Kosów Lacki, która fotel lidera utrzymała przez jedną kolejkę, bo już w następnej nowym liderem został zespół Tęczy Korczew, który długo też się nie nacieszył z liderowania. W XI kolejce abdykował na rzecz Kosovii, która już do końca rundy jesiennej nie oddała fotela lidera i została MISTRZEM JESIENI. Jak każde rozgrywki i te są podporządkowane statystykom, więc my też pobawimy się w buchalterów i zrobimy mały bilans przedstawiając kilka statystyk (gole, zwycięstwa, skuteczność, gra fair play), których źródłem pomocnym w ich uzyskaniu były portale społecznościowe „Łączy nas piłka”, „90 minut.pl”, „Siedlecka piłka” oraz klubowe strony internetowe.

 

1.GOLE.

W rundzie jesiennej zespoły Siedleckiej Klasy A rozegrały 91 spotkań, w których padło 458 goli. Te 458 goli strzeliło 155 piłkarzy, w tym było 12 pechowców, którzy trafili do własnej bramki. Jedno spotkanie zakończyło się walkowerem, gdyż goście zrezygnowali z gry (Kosovia Kosów Lacki – Grodzisk Krzymosze). Skuteczność jest dość wysoka. Średnia gola na mecz wyniosła 5,03. Gospodarze strzelili swym rywalom 258 goli, goście odpowiedzieli im 200 trafieniami. W 91 spotkaniach padło, aż 12 goli samobójczych. Najwięcej takich goli strzelili sobie piłkarze Nojszewianki Dobre – 5.

Najwięcej goli piłkarze strzelili w III i XIII kolejce – po 48, w V i X – po 43 i w XII – 42 gole.

Najmniej goli padło w VII kolejce – tylko 20, VIII – 23 i XI – 26 goli.

Najwięcej goli w jednym spotkaniu kibice zobaczyli:

XIII kol. Jastrząb – Błękitni 8:3 i Polonez – Nojszewianka 8:3

VIII kol. Błękitni – LKS Ostrówek 3:8

VI kol. Jastrząb – Kosovia 5:6

X kol. Tygrys – Grodzisk 7:3, Nojszewianka – Świt 5:5

I kol. Tęcza Korczew – Tęcza Stanisławów 6:4

                Najlepszą skutecznością w jednym spotkaniu popisał się Kacper Chwedoruk (Tęcza Korczew), który w III kolejce w spotkaniu u siebie z Polonezem pięć razy trafiał do siatki rywala. Następnych sześciu piłkarzy może pochwalić się czterema trafieniami. Są to: Arkadiusz Borowy (Kosovia), Kacper Chwedoruk (Korczew), Piotr Haber (Tygrys), Mateusz Wójcik (Polonez) i Michał Zawistowski (MKS Małkinia). W dalszej kolejności jest 11 piłkarzy, którzy skompletowali hat-tricki (14), w tym Michał Bondara (Tygrys) zrobił to trzykrotnie i Rafał Polkowski (Jastrząb) dwa razy. Na liście strzelców jest 55 dubletów, czyli po dwa gole strzelone w spotkaniu. Zrobiło to 39 piłkarzy, w tym trzech: Paweł Jóźwiak (Jastrząb), Mariusz Kopacz (LKS Ostrówek) i Michał Zawistowski (MKS Małkinia), którym ta sztuka udała się po trzy razy. Dziesięciu piłkarzy zrobiło to po dwa razy, zaś pozostali po razie.

Najlepszy atak: Tęcza Korczew – 49 strzelonych goli.

Najgorszy atak: Jutrzenka Cegłów - 22 strzelone gole.

Najlepsza obrona: Miedzanka Miedzna – 14 straconych goli.

Najgorsza obrona: Nojszewianka Dobre – 64 stracone gole.

2. ZWYCIĘSTWA.

                W 91 spotkaniach atut własnego boiska gospodarze dość dobrze wykorzystali odnosząc 47 zwycięstw, gościom ta sztuka, kiedy byli górą udała się 31 razy, a pozostałe 13 spotkań zakończyło się podziałem punktów.

Najwięcej zwycięstw: Kosovia i Tęcza Korczew – po 10.

Najmniej zwycięstw: Nojszewianka – tylko 1.

Najwięcej porażek: Nojszewianka – 11.

Najmniej porażek: Kosovia i Tygrys – po 2

Najwięcej remisów: Polonez Mordy i Świt Barcząca – po 4.

Najmniej remisów: Tęcza Korczew i Błękitni Stoczek. Oba zespoły nie zanotowały remisów.

- GRA W DOMU:

Najwięcej zwycięstw: Tęcza Korczew – 7.

Najmniej zwycięstw: Nojeszwianka – 1.

Najwięcej porażek: Błękitni i Nojszewianka – po 5.

Najmniej porażek: Kosovia i Tęcza Korczew. Oba zespoły w domu nie doznały porażki.

Najwięcej remisów: Polonez – 3.

Najmniej remisów: 4 zespoły, które u siebie nie miały remisów (Korczew, Miedzanka, Grodzisk, Błękitni).

 

- GRA NA WYJAŹDZIE.

Najwięcej zwycięstw: Kosovia i Tygrys – po 5.

Najmniej zwycięstw: Nojszewianka nie odniosła zwycięstwa na wyjeździe.

Najwięcej porażek: Nojszewianka – 6.

Najmniej porażek: Tygrys – 1.

Najwięcej remisów: Tygrys, Świt, Grodzisk, Tęcza Stanisławów – po 2.

Najmniej remisów: Korczew, Kosovia, LKS Ostrówek, Błękitni i Nojszewianka na wyjazdach nie zanotowały remisów.

3. SKUTECZNOŚĆ.

                Najskuteczniejszym piłkarzem rundy jesiennej Siedleckiej Klasy A został piłkarz Tęczy Korczew – Kacper Chwedoruk, który 19 razy pokonał bramkarzy rywali. Na drugim miejscu są: Rafał Polkowski (Jastrząb) i Michał Zawistowski (MKS Małkinia) z 13 trafieniami. Trzecie miejsce zajmuje, aż trzech piłkarzy z 12 trafieniami. Są to: Michał Bondara i Piotr Haber (obaj Tygrys) oraz Dominik Jaszczuk (Tęcza Korczew). Tuż za podium z 10 trafieniami znalazł się piłkarz Miedzanki Miedzna – Piotr Krysiński. Tak się przedstawia ścisła czołówka najlepszych strzelców po 13 kolejkach rozgrywek.

4. GRA FAIR PLAY.

                W 91 rozegranych spotkaniach nie obyło się bez kartek. Było, więc żółto – czerwono. Sędziowie za łamanie zasad gry łącznie pokazali 373 kartki, w tym 347 żółtych, 17 czerwonych za dwie żółte i 9 bezpośrednio czerwonych.

Najlepszym zespołem, który przestrzega zasad fair play jest zespół LKS Ostrówek. Piłkarze z Ostrówka zobaczyli tylko 15 żółtych kartek.

Najgorszym zespołem są piłkarze Miedzanki Miedzna, którzy zobaczyli ogółem 34 kartki, w tym 31 żółtych, 2 czerwone za dwie żółte i 1 bezpośrednio czerwoną.

Najwięcej czerwonych za dwie żółte zobaczyli piłkarze Grodziska Krzymosze – 3

Najwięcej bezpośrednio czerwonych otrzymali piłkarze: Świtu Barcząca, Jutrzenki Cegłów i Tęczy Stanisławów – po 2.

Tu należałoby zadać pytanie. Czy wszystkie mecze były nie zgodne z zasadami ducha fair play? Nie, choć można by kilka zaliczyć do gry z nadmierną ostrością, ale to już powinni wypowiedzieć się eksperci. Dużo kartek piłkarze otrzymywali za „buzię” nie godząc się z, niektórymi decyzjami sędziów. Były też i takie sytuacje, kiedy byli karani zbyt łagodnie lub była tylko reprymenda.

Reasumując to wszystko mamy nadzieję, że po zimowej przerwie piłkarze wypoczną i zdrowi z zapałem przystąpią do walki o tytuł Mistrza Siedleckiej Klasy A, który zapewni awans o szczebel wyżej. Na wiosnę tytułu Mistrza, będzie bronił zespół Kosovii Kosów lacki. Liczymy, że z wiosną liga będzie jeszcze ciekawsza i bardziej emocjonująca. Zespoły broniące się przed spadkiem będą chciały udowodnić swą wartość, zaś zespoły ze środka tabeli nie będą chciały być gorsze i będą chciały poprawić też swoje lokaty nie wspominając o czubie tabeli. Przez to kibice będą mieli jeszcze większe emocje. Dziś dziękujemy wszystkim piłkarzom za dostarczone emocje i do zobaczenia na wiosnę. Dzięki.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [148]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Ostatnie spotkanie

MKS MałkiniaWatra Mrozy
MKS Małkinia 2:3 Watra Mrozy
2018-11-11, 13:00:00
     

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
LKS Ostrówek 1:0 Kosovia Kosów Lacki
MKS Małkinia 2:3 Watra Mrozy
Jastrząb Żeliszew 2:1 Tęcza Korczew
Polonez Mordy 2:3 Wicher Sadowne
Jutrzenka Cegłów 3:3 Olimpia Latowicz
Grodzisk Krzymosze 3:2 Sęp Żelechów
Tęcza Stanisławów 3:1 Błękitni Stoczek

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14

Kalendarium

16

01-2019

środa

17

01-2019

czwartek

18

01-2019

piątek

19

01-2019

sobota

20

01-2019

niedziela

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 281, wczoraj: 459
ogółem: 1 633 163

statystyki szczegółowe

KLUB