Wyszukiwarka

Aktualności

Podsumowanie pierwszego zespołu

• autor: mksmalkinia, 2017-12-01 11:05

Jak już wcześniej informowaliśmy pierwszy zespół MKS MAŁKINIA zaległym meczem z 11 kolejki w niedzielę 19 listopada zakończył rozgrywki rundy jesiennej. W  tym zaległym spotkaniu grając na wyjeździe z JUTRZENKĄ CEGŁÓW nastąpił podział punktów. Choć od 43 minuty po golu z rzutu karnego strzelonym przez Michała Zawistowskiego MKS miał zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, gdyby nie fatalny błąd naszego bramkarza w 90 minucie. Błąd ten drogo nasz kosztował, bo w ostatniej chwili uciekło nam zwycięstwo i 3 punkty, które mogły nam na koniec rundy zapewnić czwarte miejsce w tabeli a tak mecz kończy się remisem 1:1 i podziałem punktów. Teraz piłkarze, mają rozbrat z piłką do połowy marca 2018 roku, kiedy to ponownie zobaczymy ich na boiskach w walce o ligowe punkty. Przerwę zimową wykorzystają na odpoczynek i wyleczenie urazów, ale za nim to nastąpi 2 grudnia wezmą udział w VII Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójt Gminy Małkinia Górna. Turniej zostanie rozegrany na obiekcie sportowym Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini. Teraz przyszedł czas na zrobienie małego bilansu zysków i strat. Pierwszy zespół MKS MAŁKINIA od wiosny 2017 roku trenowany jest przez grającego trenera Karola Dmochowskiego, który schedę przejął po Arkadiuszu Borowym, kiedy to MKS MAŁKINIA grał jeszcze w Siedleckiej Lidze Okręgowej. Na wiosnę MKS odniósł 7 zwycięstw, 3 remisy i doznał 5 porażek. Bramki 26-21. Mimo zdobycia 24 punktów musieliśmy opuścić w/w ligę. Inauguracja w Siedleckiej Klasie A była imponująca. Pasmo czterech zwycięstw z rzędu daje nam fotel lidera po 4 kolejce. Długo się nim nie nacieszyliśmy, gdyż już w następnej kolejce po niespodziewanej porażce u siebie 0:3 z MIEDZANKĄ MIEDZNA spadamy na piąte miejsce w tabeli. Dalsze mecze układały się różnie. Były zwycięstwa, przeplatane porażkami i remisami. Ostatecznie rundę jesienną kończymy na 5 miejscu w tabeli. MKS MAŁKINIA w 13 kolejkach zdobył 26 punktów, a jego bilans to 8 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Podopieczni Karola Dmochowskiego strzelili rywalom 35 goli, sami stracili 20 bramek. Tyle wstępu, teraz przejdźmy do kilku podstawowych statystyk.

ATUT WŁASNEGO BOISKA.

Na 7 rozegranych u siebie spotkań odnieśliśmy 5 zwycięstw, jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów i raz musieliśmy uznać wyższość rywala. Nasi piłkarze 20 razy wpisywali się na listę strzelców, goście zrobili to 11 razy.

Gra na wyjazdach nie jest mocną stroną naszego zespołu. Ale i tu zaliczyliśmy progres, w porównaniu do jesieni 2016 roku (0-2-6), (aby tylko nie zapeszyć). W rundzie jesiennej na 6 spotkań wyjazdowych wygraliśmy trzy razy, był jeden remis i doznaliśmy dwóch porażek. Bramki 15 – 9.

NAJSKUTECZNIESI STRZELCY.

Zespół w rundzie jesiennej strzelił rywalom 35 goli, których autorami było 9 piłkarzy. Najwięcej goli dla MKS MAŁKINIA zdobył Michał Zawistowski, który ma na swym koncie 13 oczek, w tym ustrzelonego cztero paka w spotkaniu u siebie z NOJSZEWIANKĄ DOBRE (7:2). Drugim najskuteczniejszym snajperem jest Mateusz Jakubowski z 6 trafieniami, w tym z ustrzelonym hat – trickiem w spotkaniu wyjazdowym z BŁĘKITNYM STOCZEK (9:0). Na trzecim miejscu podium z 3 golami są: Cezary Maliszewski, Adam Najgrodzki i Marcin Sadowski. Tuż za nimi znaleźli się: Daniel Góral, Przemysław Maliszewski i Mateusz Rutkowski. Wszyscy ci piłkarze zaliczyli po 2 trafienia. Listę strzelców na razie zamyka z jednym oczkiem sam trener Karol Dmochowski.

NAJLEPIEJ PODAJĄCY (ASYSTY).

Ogółem zespół zaliczyła 29 asyst a najlepiej podającymi piłkarzami, po których podaniu piłka znalazła drogę do bramki rywala są: Mateusz Jakubowski i Adam Najgrodzki. Obaj piłkarze zrobili to po sześć razy, kiedy to ich koledzy wykończali akcje trafiając do sieci rywala. Następnym dobrze asystującym piłkarzem jest Przemysław Maliszewski, który 4 razy otwierał drogę do bramki kolegom. Trzecie miejsce zajmują: Mateusz Rutkowski i Michał Zawistowski – po 3 asysty. Tuż na nimi znaleźli się: Daniel Góral i Cezary Maliszewski – po 2, po jednej asyście mają: Krzysztof Krawczyk, Kamil Równy i Marcin Sadowski.

PUNKTACJA KANADYJSKA (gol + asysta).

Punktację kanadyjską w rundzie jesiennej wygrał Michał Zawistowski, który zgromadził 16 pkt. (13+3). Na drugim miejscu jest Mateusz Jakubowski z 12 pkt. (6+6) a trzeci na podium stanął Adam Najgrodzki z 9 pkt. (3+6). Następnymi w kolejności są: Przemysław Maliszewski – 6 pkt. (2+4), Cezary Maliszewski (3+2) i Mateusz Rutkowski (2+3). Obaj mają po 5 punktów. Dalej są: Marcin Sadowski (3+1) i Daniel Góral (2+2) – po 4 pkt. Po jednym punkcie na swym koncie zapisali: Karol Dmochowski (1+0), Krzysztof Krawczyk (0+1) i Kamil Równy (0+1).

NAJDŁUŻSZY CZAS GRY.

Najdłużej pod względem czasu gry na boisku  przebywali: Kacper Klamer – 1165 minut, który rozegrał wszystkie 13 spotkań. Na drugim miejscu pod względem ilości spotkań jest Mateusz Jakubowski, który także rozegrał wszystkie 13 spotkań przebywając na boisku przez 1076 minut. Trzech piłkarzy rozegrało po 12 spotkań. Są to: Kamil Suszczyński (1078 minut), Michał Zawistowski (1040 minut) i Przemysław Maliszewski (1010 minut). Najmniej na boisku przebywał Jakub Borowy – 4 minuty, Maciej Zyśk – 10 minut oraz Dominik Sekuła i Mateusz Rostkowski. Obaj przebywali po 12 minut. Na 13 spotkań rundy jesiennej grający trener Karol Dmochowski miał do swej dyspozycji 25 piłkarzy, w tym on sam (7 spotkań – 578 minut).

GRA W DUCHU FAIR PLAY.

Za naruszanie przepisów związanych z grą w duchu fair play MKS MAŁKINIA zobaczył 21 żółtych kartek. Arbitrzy za łamanie zasad gry najczęściej karali: Kamila Suszczyńskiego i Michała Zawistowskiego. Obaj zobaczyli po 4 żółte kartki. Tu chciałbym wyjaśnić, że ci obaj piłkarze nie stali się raptem brutalami. Kartki są za „buzię” i drobne przekroczenia, bo ileż to razy można być kopanym po Achillesach, a arbiter nie reaguje, udając tylko, że nic nie widzi. Trzy kartki obejrzał Kacper Klamer, po dwie Krzysztof Krawczyk, Przemysław Maliszewski i Damian Pawłowski. Zaś po jednej zobaczyli: Daniel Góral, Mateusz Rutkowski, Kamil Równy i Marcin Sadowski.

Tak w skrócie można przedstawić by zespół w statystykach. Miejmy nadzieję, że wiosną, gdy tylko ruszą rozgrywki Karol Dmochowski ze swymi podopiecznymi poprawią je i osiągną postawiony na początku rozgrywek swój cel. Dziś dziękujemy za emocje, piękne akcje, wspaniałe gole i udane parady Kacperka Klamera, które nie raz zapobiegły utracie gola. Dzięki chłopaki.