MŁODZIK DOPIĄŁ SWEGO!!! FOTO

• autor: Paweł Wenus, 2018-06-05 12:40

W sobotę 2 czerwca zespół młodzika MKS MAŁKINIA na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnił sobie Mistrzostwo Siedleckiej II Ligi Okręgowej Młodzików – Grupa 4. Przy skromnej ponad dwudziestoosobowej publiczności po golach Jakuba Dawidczyka pokonał zespół RYWAL RUCHNA 2:0. O godzinie 11 Tomasz Kowalczyk, który był arbitrem tych zawodów daje sygnał do rozpoczęcia gry. MKS rozpoczął, jako pierwszy i już w pierwszych sekundach stworzył sobie znakomitą okazję na zdobycie gola, ale przyjezdnym sprzyja szczęście i wychodzą z opresji. Gospodarze od pierwszego gwizdka siedli na gości, gdyż wiedzieli, o jaką stawkę toczą grę. Interesuje ich tylko zwycięstwo, aby umocnić się na pierwszym miejscu w tabeli, zapewniając sobie awans do grupy wyżej (okazuje się, że będą walczyć o awans w barażach). Mamy akcje, nawet dużo akcji, ale brakuje tylko ostatniego dobrego i dokładnego podania, aby otworzyć drogę do bramki przyjezdnych. W 6 minucie Jakub Dawidczyk odbiera obrońcy gości piłkę w polu karnym i niesygnalizowanym strzałem w krótki róg pakuje piłkę do sieci RYWAL RUCHA. GOOOL!!!. MKS prowadzi 1:0 i jest o jeden krok bliżej od awansu. Nasi chłopcy chcą wykorzystać zaistniałą sytuację i idą za ciosem, ale nie zawsze wszystko wychodzi jak się chce. Około 18 minuty w nasze szeregi wdarło się lekkie rozprężenie. Gra stała się chaotyczna, mnożą się proste błędy i niedokładne podania, co chce wykorzystać przeciwnik, który zwietrzył szansę, że można gospodarzy naruszyć. Śmielej zaatakowali naszą bramkę. Nasza linia defensywna, którą kierował Wiktor Złotkowski z Mateuszem Puścianem uwijała się jak w ukropie, a strzegący naszej bramki Mikołaj Decyk musiał zachować cały czas czujność. Po jednej z kontr przyjezdni byli blisko szczęścia, ale udana interwencja naszego bramkarza uchroniła nas przed utratą gola wyrównującego. Goście dali sygnał, że tak łatwo skóry nie sprzedadzą i trzeba być czujnym. Reakcja naszego trenera była natychmiastowa. Z boku linii udzielił kilku sensownych podpowiedzi i chłopcy szybko skorygowali swoje szeregi porządkując grę. Do przerwy mogli podwyższyć wynik, ale na drodze stał bramkarz gości, któremu sprzyjało szczęście lub w ostatniej chwili wyręczali go obrońcy. Po upływie regulaminowego czasu gry Tomasz Kowalczyk, który dość sporadycznie gwizdał  (gra była prowadzona fair play) odesłał oba zespoły na przerwę do szatni. Po wznowieniu gry w drugiej części spotkania przez zespół RYWAL RUCHNA nasi piłkarze ponownie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Gości od utraty goli uratowała poprzeczka i słupek oraz dopisywało im nadal szczęście. Po jednej z naszych akcji, chłopcy trzy razy strzelali, aby umieścić piłkę w sieci przyjezdnych, ale ona jak zaczarowana nie chciała tam wpaść. W 45 minucie goście strzelili gola, ale on nie został uznany. Mieli stały fragment gry. Tuż przed naszym polem karnym został z faulowany jeden z piłkarzy gości. Arbiter odgwizduje faul i mówi do piłkarzy RYWAL RUCHNA, że gramy na gwizdek. W tym czasie nasz bramkarz ustawia mur, gdy pada strzał intuicyjne go broni padając na murawę, gdy chciał się obrócić ręką wepchnął piłkę do bramki. Goście się cieszą, ale zbyt wcześnie, akcja musi być powtórzona, bo Tomasz Kowalczyk nie dał sygnału do rozpoczęcia gry. Druga próba w wykonaniu napastnika gości już nie była tak skuteczna, gdyż posłał piłkę ponad bramką. Za to 4 minuty później Jakub Dawidczyk i cały zespół MKS-u mógł się cieszyć z drugiego gola. Po ładnej akcji z lewej strony Szymona Suskiego pada gol. Szymek z końcowej linii posyła płaską piłkę po ziemi wzdłuż piątego metra a tam przyczajony lis pola karnego Kuba Dawidczyk dopełnia formalności pakując piłkę do siatki gości. GOOOL!!! Gospodarze obejmują prowadzenie 2:0. Gol strzelony przez Kubę Dawidczyka jest jego 10 trafieniem w wiosennej rundzie rozgrywkowej a zarazem 20 w całym sezonie. Utrata drugiego gola podcięła lekko skrzydła przyjezdnym, którzy już tylko od czasu do czasu starali się zagrozić naszej bramce. Z kolei gospodarze atakowali nadal szukając kolejnych szans na podwyższenie korzystnego wyniku. Niestety goli już więcej nie zobaczyliśmy, gdyż Tomasz Kowalczyk po raz ostatni gwizdnął kończąc zawody w Małkini. Oba zespoły podziękowały sobie za grę przybijając tradycyjne piątki. MKS MAŁKINIA wygrał zasłużenie 2:0, gdyż był zespołem lepszym. Gościom też należą się słowa uznania za walkę do końca. Dziękujemy. Tu należało nadmienić, że w zespole RYWAL RUCHNA wystąpiła Nikola Grabowska,która była jedyną amazonką pośród wszystkich chłopców występujących na murawie. Po zakończeniu był tradycyjny taniec zwycięstwa „Tak się bawi, tak się bawi MKS”. Oczywiście, aby uczcić zwycięstwo nie zabrakło szampana (PICOLO), którego chłopcy wypili z trenerem i rodzicami. Teraz czeka na chłopców wielkie wyzwanie, bo zamiast bezpośredniego awansu muszą stanąć do walki w barażach. Już 16 czerwca będziemy walczyć z SĘP ŻELECHÓW a 23 czerwca z SEMP SIEDLCE. Mamy nadzieję, że nasi chłopcy tych rywali się nie przestraszą i bez walki im nie ulegną.

MKS MAŁKINIA – RYWAL RUCHNA 2:0 (1:0)

BRAMKI: Jakub Dawidczyk 6”, 49’

Polonez MordyMKS Małkinia