WYJAZDOWY REMIS ORLIKA!!!

• autor: Paweł Wenus, 2018-06-11 13:33

W czwartek 7 czerwca późnym popołudniem trener Sylwester Sierota udał się wraz ze swymi Orłami do oddalonego o 35 km Grygrowa na spotkanie z GUKS KORYTNICA. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19.00. Pomimo tak późnej pory aura młodym sportowcom sprzyjała. Od pierwszych minut na murawie toczy się wyrównany i zacięty bój o ligowe punkty. Raz jedni, za chwilę drudzy groźnie szturmują bramkę rywala. Do szczęścia brakuje ostatniego dokładnego podania otwierającego drogę do bramki. Wreszcie nadszedł ten moment. W 11 minucie po strzale kapitana zespołu Huberta Budziszewskiego MKS MAŁKINIA obejmuje prowadzenie. Utrata gola lekko wybiła z rytmu gospodarzy, którzy za szybko chyba chcieli doprowadzić do wyrównania, gdyż w 19 minucie Kacper Szulencki strzelając gola na 0:2 lekko ostudził zapędy gospodarzy. Ten lekko zimny prysznic ostudził gospodarzy, którzy uporządkowali swoje szyki i ponownie ruszyli do ataku nie zapominając już o swych odkrytych plecach. Przyjezdni cofnęli się w swych szykach obronnych i zaczęli bronić korzystnego wyniku. Do przerwy goli więcej już nie padło. Po zmianie stron w mecz lepiej wchodzą gospodarze, którzy potrzebowali zaledwie pięciu minut, aby doprowadzić do wyrównania. W 32 minucie gola kontaktowego strzela Albert Komorowski a w 35 minucie Mateusz Kruszewski doprowadza do remisu. Gospodarze długo się z niego nie nacieszyli. Trzy minuty (38’) później Kacper Szulencki ponownie wyprowadza MKS MAŁKINIA na prowadzenie. Jest 2:3 dla przyjezdnych. Gra nabiera rumieńców. Gospodarze nie mogąc pogodzić się z utratą gola zaciekle szturmują bramkę gości, chcąc doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka udaje im się w 46 minucie. Na listę strzelców po raz drugi wpisuje się Albert Komorowski. Końcówka meczu. Remis raczej nie urządza żadnego zespołu, są zainteresowani tylko zwycięstwem, więc śmiało prowadzą ataki na bramkę rywala. W 57 minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu gospodarze wychodzą na prowadzenie. Gola strzela Mateusz Kruszewski przybliżając swój zespół do zwycięstwa. A tu ku ku! W 59 minucie Filip Niemira strzela gola dającego przyjezdnym remis. Na strzelenie jeszcze jednego zwycięskiego gola obu zespołom zabrakło czasu. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 4:4. Jest to pierwszy punkt zdobyty przez Orlika MKS MAŁKINIA w meczach wyjazdowych. Zespół GUKS KORYTNICA  zakończył już rozgrywki, nam pozostały jeszcze dwa bardzo trudne spotkania z zespołami BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘGROWSKI i CZARNYMI WĘGRÓW. W tych spotkaniach raczej faworytami nie jesteśmy.

GUKS KORYTNICA – MKS MAŁKINIA 4:4

BRAMKI:

Albert Komorowski 32’, 46’; Mateusz Kruszewski 35’, 57’ – Hubert Budziszewski 11’, Kacper Szulencki 19’,38’; Filip Niemira 59’

Polonez MordyMKS Małkinia
Polonez Mordy 3:1 MKS Małkinia