OSTATNI WYJAZD SENIORÓW!!!

• autor: Wenus Paweł, 2018-06-15 13:01

W najbliższą niedzielę 17 czerwca pierwszy zespół MKS MAŁKINIA rozegra swe ostatnie spotkanie wyjazdowe w ramach rozgrywek o mistrzostwo Siedleckiej Klasy A. W te niedzielne popołudnie trener Karol Dmochowski wraz ze swymi podopiecznymi jedzie do oddalonej o 86 km miejscowości Barcząca na spotkanie z miejscowym ŚWITEM. Będzie to przedostatnie spotkanie obu zespołów. W następny weekend (23-24.06.18) zostanie rozegrana ostatnia kolejka, która nam wszystko wyjaśni. MKS w ostatniej kolejce grając u siebie ograł 4:1 JUTRZENKĘ CEGŁÓW i z dorobkiem 40 punktów umocnił się na 6 pozycji w tabeli. Natomiast gospodarze niedzielnego spotkania grając na wyjeździe ulegli w doliczonym czasie zespołowi BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘGROWSKI 0:1. Aktualnie zajmują 13 pozycję w tabeli mając w swym dorobku 19 punktów. Czyżby po roku gry groziła im degradacja do Klasy B? Niedzielny mecz będzie drugim spotkaniem pomiędzy obydwoma zespołami. Na jesieni MKS ograł u siebie ŚWIT BARCZĄCĄ 4:1. Dziś może być trudno ten wynik powtórzyć. Gospodarze grają już od dłuższego czasu z „nożem na gardle” i staną na głowie, aby szalę zwycięstwa przechylić na swą korzyść. Tylko zwycięstwo daje im cień szansy na przedłużenie gry w Siedleckiej Klasie A. MKS MAŁKINIA tej wiosny słabo gra na wyjazdach. Zdobył zaledwie 1 punkt, a 5 spotkań zakończyło się naszą porażką. Czy trener Karol Dmochowski wraz ze swymi podopiecznymi zrobi wszystko, aby poprawić te niekorzystne statystyki? Czy chłopaki, którzy są pewni utrzymania odpuszczą rywalowi? Myślę, że nie. Powinni walczyć do końca a ten mecz powinni potraktować tak, jakby od niego zależało mistrzostwo ligi. Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest na takie spotkania o pietruszkę się zmobilizować, ale co z honorem - honor to święta rzecz. Mam nadzieję, że chłopaki zrobią wszystko, aby powrócić na tarczy. Dużo też będzie zależało od pracy arbitrów. Czy będą swą pracę wykonywali sprawiedliwie, czy „pomagali” gospodarzom? Bo z tym różnie ostatnio bywało. (bez urazy). Jest takie przysłowie, „kto nie ryzykuje ten nie wygrywa” a nasze szanse oceniam pół na pół. Orzeł albo reszka.

ŚWIT BARCZĄCA – MKS MAŁKINIA

Niedziela 17 czerwca 2018 roku – godzina 15.00