MŁODZIEŻ KOŃCZY ROZGRYWKI!!!

• autor: Paweł Wenus, 2018-06-19 14:20

W sobotę 16 czerwca wszystkie trzy młodzieżowe zespoły MKS MAŁKINIA o coś walczyły w swych ostatnich meczach w ramach rozgrywek ligowych.

TRAMPKARZ MISTRZEM.

Dość wcześnie rano trener Zbigniew Suchodolski wraz ze swymi podopiecznymi udał się do Żeliszewa na ostatnie spotkanie kończące zmagania w Siedleckiej Lidze Trampkarzy C 1. Ich rywalem był miejscowy JASTRZĄB ŻELISZEW a spotkanie zaplanowano na godzinę 10.00 (Słonko mocno prażyło). Od pierwszego gwizdka arbitra rozpoczęła się twarda walka o każdy centymetr boiska i o pełną pulę zwycięstwa. Aby awansować z pierwszego miejsca w tabeli MKS MAŁKINIA mógł sobie pozwolić na remis, zaś gospodarzom do awansu było potrzebne dość wysokie zwycięstwo, gdyż w pierwszym spotkaniu przegrał u nas 2:3 (w tabeli różnica 3 punktów na korzyść MKS-u). Tak, więc oba zespoły miały przed sobą postawiony jasny cel i dążyły do niego. Po emocjonującym ciężkim boju MKS MAŁKINIA odniósł skromne jedno bramkowe zwycięstwo. Tego jedynego „złotego” gola, ale jakże bardzo ważnego strzelił w 19 minucie Bartosz Składanowski. MKS MAŁKINIA z dorobkiem 15 punktów wygrał ligę trampkarzy i powinien z automatu bezpośrednio awansować do wyższej ligi rozgrywkowej, ale znając życie włodarze z OZPN SIEDLCE na pewno wymyślą, jakieś baraże, jak to wcześniej bywało. Liga trampkarzy C 1 liczyła zaledwie cztery zespoły i chłopcy za dużo sobie nie pograli tej wiosny.

JASTRZĄB ŻELISZEW – MKS MAŁKINIA 0:1 (0:1)

BRAMKI: Bartosz Składanowski 19’

MKS MAŁKINIA: Szymon Rutkowski – Maciej Jarząbek, Kacper Nowak, Mateusz Fydrych, Dawid Rostkowski – Szymon Macioch, Jakub Kalbarczyk, Marcin Kraszewski, Damian Han – Krystian Sadowski, Bartosz Składanowski (gol). Ponadto wystąpili: Grzegorz Płociński, Jan Borowy, Adrian Pawłowski, Bartosz Pianka, Damian Tyszko, Łukasz Zyśk.

ORLIK NIE SPROSTAŁ LIDEROWI!!!

W sobotę swój debiutancki sezon zakończył najmłodszy zespół MKS MAŁKINIA – ORLIK. W ostatniej kolejce podejmował u siebie lidera rozgrywek Siedleckiej II Ligi Okręgowej Orlika E 2 Grupa 4 zespół CZARNYCH WĘGRÓW. W pierwszej rundzie dość boleśnie nasi chłopcy przegrali z CZARNYMI u nich 5:17 i postanowili dziś postawić trudne warunki liderowi. Punktualnie o godzinie 11.00 Piotr Pniewski, który był arbitrem tych zawodów dał sygnał do rozpoczęcia gry. Nasi chłopcy nie pomni tak bolesnej porażki z animuszem ruszyli na bramkę przyjezdnych i za sprawą Kamila Michalec (13’) i Łukasza Pianki (16’ i 18’) objęli trzy bramkowe prowadzenie, czym zaskoczyli zespół CZARNYCH. Ale jak na lidera przystało chłopcy z Węgrowa wzięli się za odrabianie strat. Pierwsze skrzypce w ich zespole zagrał Jan Domański, który jako pierwszy w 20 i 22 minucie wpisał się na listę strzelców. W dalszej części spotkania jeszcze dwa razy trafi do naszej siatki. W 31 minucie Kacper Szulencki podwyższa wynik na 4:2. Po zmianie stron w 35 minucie Jan Domański zmniejsza rozmiary porażki do 4:3, a w 42 Wiktor Borejko wyrównuje stan rywalizacji. Jest 4:4. MKS nie rezygnuje i dwie minuty później (44’) za sprawą kapitana zespołu Huberta Budziszewskiego gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Jest 5:4. W 47 minucie mamy kolejny remis. Gola strzela Antoni Świniarski. Zespół CZARNYCH WĘGRÓW po raz pierwszy obejmuje prowadzenie dopiero w 49 minucie za sprawą Jana Domańskiego, który w tym spotkaniu skompletował sobie cztero paka. Naszym chłopcom nie starczyło już sił, aby strzelić kolejnego gola, choć mieli swoje okazje. Za to lider w końcówce trafił nas jeszcze dwa razy. W 52 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Wiktor Borejko kompletując dublet a w 58 minucie wynik ustalił na 5:8 Bartosz Królak. Obu zespołom należą się duże słowa uznania za ambitną walkę, emocje i wspaniałe gola, co kibice lubią najbardziej. Zespołowi CZARNYCH WĘGRÓW gratulujemy awansu do wyższej grupy rozgrywkowej nam pozostaje wypocząć, wyciągnąć wnioski i spróbować powalczyć za rok. Teraz chłopców czeka koniec roku szkolnego i upragnione wakacje, czas na labę, ale trzeba odpoczywać z rozsądkiem. Do zobaczenia w nowym sezonie.

MKS MAŁKINIA – CZARNI WĘGRÓW 5:8

BRAMKI: Kamil Michalec 13’; Łukasz Pianka 16’,18’; Kacper Szulencki 31’; Hubert Budziszewski 44’ – Jan Domański 20’,22’,35’,49’; Wiktor Borejko 42’,52’; Antoni Świniarski 47’; Bartosz Królak 58’.

PIERWSZY BARAŻ NA REMIS!!!

Także w sobotę 16 czerwca w dalekim Żelechowie młodzicy MKS MAŁKINIA, którzy wygrali swoją grupę rozgrywkową spotkali się w pierwszym meczu barażowym (bez rewanżu) z miejscowym SĘP ŻELECHÓW. Trener Wiesław Jarząbek przed tym spotkaniem był pełen obaw o swych chłopców, czy sobie poradzą i czy nie przestraszą się rywala? On także nie znał rywala i gra z nimi była wielką niewiadomą. Spotkanie zaplanowane było na godzinę 17.00. Arbitrem tych zawodów była Emilia Strzalińska. Od pierwszego gwizdka pani arbiter nasi chłopcy bez respektu na rywala ruszyli do przodu grając swoim stylem. Gospodarze też zdawali sobie sprawę, że mają przed sobą nieznanego rywala, więc nie wiedzieli, na co go stać. Mecz był toczony w szybkim tempie i oba zespoły prowadziły otwartą grę. Efekt końcowy to podział punktów, gdyż spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola dla MKS Małkinia strzelił Mateusz Puścian. Po spotkaniu trener Wiesław Jarząbek krótko podsumował te zawody: cyt.„ Jestem ze spotkania zadowolony, chłopcy realizowali założenia taktyczne i bardzo dobrze wypadli na tle swych rówieśników z Żelechowa. Moim zdaniem byliśmy ciut, ciut lepszym zespołem, ale to jest moja ocena. Rywal ma ciekawą drużynę i prowadzi ciekawą grę. Mecz na remis ze wskazaniem na przyjezdnych”. W środę SĘP ŻELECHÓW jedzie do Siedlec, gdzie zmierzy się z SEMP SIEDLCE, który z kolei w najbliższą sobotę zawita w Małkini. Zwycięzca tego trójmeczu awansuje wyżej.

SĘPŻELECHÓW – MKS MAŁKINIA 1:1

BRAMKI: MKS – Matusz Puścian