WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO MKS-u

• autor: Wenus Paweł, 2018-06-20 12:56

W te niedzielne czerwcowe popołudnie seniorzy MKS MAŁKINIA udali się do oddalonej o prawie 90 km miejscowości Zakole-Wiktorowo, gdzie o godzinie 15 na Gminnym Obiekcie Piłkarskim podejmował ich zespół ŚWIT BARCZACA. Trener Karol Dmochowski był pełen obaw o to spotkanie, gdyż do swej dyspozycji miał drugi młody skład. Brakowało mu praktycznie wszystkich piłkarzy, którzy tworzyli podstawowy trzon zespołu. Ale pojechał z tym, czym dysponował. Tuż przed 15 trójka arbitrów w składzie: Paweł Śliwinski (główny) oraz Marcin Protasewicz i Kacper Marciniak (liniowi) wyprowadza oba zespoły na płytę boiska. Tradycyjne piątki, losowanie stron, korekta czasu. Gwizdek. Pierwsza piłka w grze. Gospodarze od dłuższego czasu grają z „nożem na gardle”, aby utrzymać się w lidze i od początku zaatakowali bramkę przyjezdnych. Trener Karol Dmochowski przewidział taki ruch ze strony rywala, więc ustawił swój zespół na wysokim przedpolu, zagęszczając środek i rozbijał ataki zespołu ŚWIT BARCZĄCA, którzy grali długimi podaniami do swych wysuniętych napastników.

.Dziś w  naszej linii defensywnej grała „nowa formacja”. Po dłuższej przerwie do zespołu powrócili Mariusz Sokołowski i Dawid Kochański. Na bokach grali Rafał Siwek i Michał Olszewski. Z przebiegu całego spotkania bardzo dobrze sobie poradziła ta nowa linia defensywna. Po przechwyceniu piłki lub rozbiciu ataku gospodarzy nasi piłkarze grali dokładnymi krótkimi podaniami przesuwając się stopniowo do przodu. Po upływie pierwszego kwadransa gry MKS MAŁKINIA zaczął łapać swój rytm gry. Akcje zaczęły być składniejsze i szły skrzydłami a jak nadarzyła się okazja to był i strzał z dystansu. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 30 minuty. Autorem tego gola był Mateusz Rutkowski. Asystę zapisujemy na konto Michała Zawistowskiego. Piłkę w środku pola przejął grający trener Karol Dmochowski, który minął jednego rywala i odegrał do Michała Zawistowskiego. Michaś z kolei widząc wychodzącego Mateusza Rutkowskiego dograł mu piłkę. Rutek minął obrońcę i pięknym strzałem tuż przy prawym słupku umieścił piłkę w sieci gospodarzy. GOOOL! 0:1 prowadzi MKS MAŁKINIA. Utrata gola zdeprymowała lekko piłkarzy ŚWITU BARCZĄCA, ale nic innego im nie pozostało, jak wznowić grę ze środka boiska. Po chwilowym szoku ruszyli do przodu, aby odrobić jedno bramkową stratę. Na efekty nie musieli długo czekać. Dopięli swego w 40 minucie. Gola dającego wyrównanie i rozbudził nadzieję na lepszy wynik zdobył Marcin Orzełek. Radość gospodarzy z remisu nie trwała długo. W 44 minucie mamy stały fragment gry. Za faul na jednym z naszych piłkarzy Paweł Śliwinski dyktuje rzut wolny. Odległość do bramki ŚWITU wynosi ok.23 metrów. Piłkę ustawił sobie Marcin Sadowski, który niczym Robert Lewandowski popisał się fenomenalnym strzałem w okienko bramki rywala. GOOOL! 1:2 prowadzi ponownie MKS MAŁKINIA. Jest dobrze. Gramy swój futbol i mamy przewagę, której do przerwy nie wypuszczamy z rąk. Przerwa w Zakolu-Wiktorowo. Czas na łyk napoju i ostatnie uwagi trenerów. Po zmianie stron styl gry naszego zespołu nie uległ zmianie. Gramy uważniej i nadal dokładnymi podaniami utrzymując się dłużej przy piłce. Rośnie lekko nasza przewaga. Szukamy swych dogodnych okazji na podwyższenie wyniku nie zapominając o plecach. W 65 minucie zespół ŚWITU BARCZĄCA stanął przed wielką szansą na wyrównanie. Za faul w polu karnym Paweł Śliwinski przyznał gospodarzom rzut karny. Karny to jeszcze nie gol. Gwizdek. Strzał. Uff! Wróciliśmy z dalekiej podróży. Piłka uderzona przez piłkarza ŚWITU trafia w słupek i wychodzi na plac gry. Odbitą piłkę wybija jeden z naszych obrońców i po krzyku. W 70 minucie za zmęczonego Karola Michalaka na boisku oglądamy Łukasza Rostkowskiego (MKS) a za złamanie zasad gry w 74 minucie żółty kartonik ogląda Mariusz Mistewicz (ŚWIT). Zbliża się 80 minuta gry i po ładnej dwójkowej akcji MKS MAŁKINIA podwyższa na 1:3. Autorem tego gola jest Michał Zawistowski. Asystę zapisujemy na konto Mateusza Rutkowskiego. Rutek po przechwycie piłki ogrywa dwóch rywali i dokładnie dogrywa do wychodzącego Michasia, który dopełnia formalności strzelając swego 21 gola w tych rozgrywkach. Ten gol podciął lekko skrzydła gospodarzom i oddalił ich od utrzymania się w lidze. Gospodarze źle wyprowadzają piłkę ze środka boiska. Przechwytuje ją po raz kolejny Karol Dmochowski ciągnąc na bramkę rywala. Wrzutka, zamieszanie. Gospodarze po raz koleiny źle pozbywają się piłki, którą za polem karnym przejmuje Mateusz Rutkowski. Rutek zdecydował się na strzał. Była to słuszna decyzja. Piłka po jego uderzeniu trafia w słupek i ląduje w sieci. GOOOL! MKS MAŁKINIA prowadzi 1:4. Gol strzelony w 82 minucie przez Rutka jest jego drugim trafieniem w tym spotkaniu a 6 w całym sezonie. Tego zwycięstwa już gospodarze nam nie odbiorą. Za przerwy w grze Paweł Śliwinski doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Piłkarze ŚWITU jeszcze próbują, jeszcze walczą, ale niestety ostatni gwizdek kończy dzisiejsze zawody. MKS MAŁKINIA pokonał zespół SWITU BARCZĄCA 4:1 będąc dziś lepszym zespołem, choć piłkarzom gospodarzy nie brakowało ambicji i woli walki. My grając drugim „garniturem” odnieśliśmy pierwsze wyjazdowe zwycięstwo tej wiosny. Za tydzień kończy się liga. Mamy nadzieję, że do swej dyspozycji grający trener Karol Dmochowski będzie miał swój najsilniejszy skład. W tym ostatnim boju u siebie nasi piłkarze zmierzą się z zespołem TĘCZY STANISŁAWÓW.

ŚWIT BARCZĄCA – MKS MAŁKINIA 1:4 (1:2)

BRAMKI: Marcin Orzełek 40’ –  Mateusz Rutkowski 30’,82’; Marcin Sadowski 44’; Michał Zawistowski 80’

MKS MAŁKINIA: Maciej Zyśk – Rafał Siwek, Mariusz Sokołowski, Dawid Kochański, Michał Olszewski – Michał Zawistowski (gol + as), Mateusz Rutkowski (2 gole + as), Karol Dmochowski, Dominik Sadowski – Marcin Sadowski (gol), Karol Michalak (80’ Łukasz Rostkowski)

MKS MałkiniaWatra Mrozy