PIŁKARSKIE OSTATKI!!!

• autor: Wenus Paweł, 2018-06-22 13:36

W niedzielę 24 czerwca nie typowo, bo o godzinie 11 z uwagi na mecz reprezentacji Polski z Kolumbią na Mistrzostwach Świata w Rosji zostanie rozegrana ostatnia 26 kolejka o Mistrzostwo Siedleckiej Klasy A. Już wiemy, że po rocznej banicji do ligi okręgowej powraca zespół TYGRYSA HUTA MIŃSKA. Na drugiego kandydata musimy poczekać do ostatniego gwizdka arbitrów. Do awansu jest czterech pretendentów: LKS OSTRÓWEK (54 pkt.), KOSOVIA KOSÓW LACKI (54 pkt.), MIEDZANKA MIEDZNA (53 pkt.) i TĘCZA KORCZEW (52 pkt.). Różnica w tabeli, jak widać jest nie wielka pomiędzy nimi. Z terminarza rozgrywek wynika, że teoretycznie najsłabszego rywala ma zespół z Korczewa, który zmierzy się u siebie ze ŚWITEM BARCZĄCA. Następne pary to: MIEDZANKA MIEDZNA – LKS OSTRÓWEK i GRODZISK KRZYMOSZE – KOSOVIA KOSÓW LACKI. W tych spotkaniach każdy wynik jest możliwy. Lider swe spotkanie rozegra w sobotę o godzinie 17, ich rywalem będzie zespół JUTRZENKI CEGŁÓW, który ma zapewniony byt w Klasie A. Na razie wiemy o jednym spadkowiczu, którym jest zespół NOJSZEWIANKI DOBRE. Drugiego poznamy po zakończeniu rozgrywek. Tu jest dwóch kandydatów do jednego miejsca. POLONEZ MORDY, który zajmuje 12 miejsce w tabeli zmierzy się na wyjeździe z NOJSZEWIANKĄ DOBRE, a ŚWIT BARCZĄCA, jak pisaliśmy wyżej jedzie do Korczewa. Nasz zespół, MKS MAŁKINIA będzie podejmował u siebie zespół TĘCZY STANISŁAWÓW. Będzie to 18 spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami w walce o ligowe punkty. Statystyki przemawiają na korzyść naszego zespołu. Do tej pory MKS odniósł 9 zwycięstw, 4 razy padł remis i 4 razy schodził z boiska pokonany przez Stasiaków. Bilans bramkowy to 38 strzelonych goli przy 29 straconych. Mecz nie ma wielkiej rangi, gdyż oba zespoły mają zapewnione utrzymanie w lidze, ale chodzi o prestiż i walkę do końca. Jeśli wszyscy nasi piłkarze potraktują to spotkanie poważnie, nie tak jak ze ŚWITEM BARCZĄCA i przyłożą się solidnie do swych obowiązków powinno być dobrze. Tym bardziej powinno im zależeć, gdyż 30 czerwca (sobota) klub będzie obchodził uroczyście okrągły jubileusz 80-lecia swego istnienia. Ewentualna wygrana byłaby miłym prezentem dla Prezesa Łukasza Fiodorczuka w podzięce za jego serce i duże zaangażowanie, jakie wkłada w życie klubu. Chłopaki wszystkie ręce na pokład i zróbcie to. Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków i kibiców naszego klubu na to ostatnie spotkanie.

MKS MAŁKINIA – TĘCZA STANISŁAWÓW

Niedziela 24 czerwca 2018 roku – godz. 11.00